Drenaż limfatyczny.


Zdrowie, uroda i odchudzanie. / wtorek, Luty 12th, 2013

Szaleje w tym roku. Zupełnie nie wiem co się ze mną dzieje, ale potrzebuje zmian. Najlepiej dużo i w każdej dziedzinie. Czuję napływ energii i głos z tyłu głowy, że muszę coś zrobić. Ale nie… naczyń mi się myć nie chce, idzie to raczej w zupełnie innym kierunku. Pamiętacie jak we wpisie o prezentach urodzinowych oznajmiłam, że wybieram się na masaż limfatyczny?. Wczoraj była pierwsza sesja z  5 zabiegów jakie mnie czekają. Uczucie boskie… 25 minut leżenia do góry brzuchem i nic nierobienia. I to dosłownie do góry brzuchem. Co prawda, nie łatwo jest odsłonić przed kimś te partie ciała, tym bardziej jeśli ma się na jej punkcie kompleksy. Ale co tam, raz się żyje.

Na początku zostałam poproszona o podciągniecie koszulki i opuszczenie spodni tak żeby odsłonić brzuch. Pani masażystka zabezpieczyła ubrania, aby nie pobrudziły sie specyfikami jakie miała zamiar mi wcierać i zaczęła się zabawa. W sumie całkiem miła i odprężająca sesja, podczas której mój brzuch został wymasowany w każdy możliwy sposób. Do masazu użyty został balsam/krem redukujący rozstępy i tkankę tłuszczową. W celach naukowych zapisałam już swoje wymiary i mam zamiar pochwalić się wynikami po piątym drenażu.

Czemu służyć maja takie zabiegi?

Drenaż limfatyczny ma na celu usprawnienie krążenia limfy biorącej udział w transporcie tłuszczów pokarmowych. Ma zapobiegać chorobom, które wynikają z zastojów limfy, a przy okazji może się okazać, że dzięki temu masażowi stracimy kilka cm w obwodzie. Nie jest to typowy masaż odchudzający, jednak jego efektem ubocznym może być delikatna redukcja tkanki tłuszczowej.

A żeby szaleństwa nie było za mało to teraz moje niedzielne zakupy:)

 

  2

PS. Młode dziecię dostało zielone światło na przedszkole mimo kaszlu! Jak stwierdziła Pani doktor, kaszle może się utrzymywać do dwóch tygodni, a jest już zupełnie inny niż podczas choroby ( fakt). No to odliczamy dwa tygodnie i pewnie znowu coś przywlecze znając życie.

3

(Visited 52 times, 1 visits today)

Related Post

8 Replies to “Drenaż limfatyczny.”

  1. Oj też bym się wybrała na taki drenaż… Zazdroszczę 🙂
    Trzymam kciuki, żeby Kacper jednak niczego nie przytachał do domy z przedszkola. Toć za dwa tygodnie już będzie wiosna 😛

  2. Kurczaczki fajnie. Musze mojemu W. podsunąć pomysł na sprawienie mi prezentu w postaci jakiegoś masażu czy cuś. Odsłonić brzuch przed babeczka spoks, ale przed kolesiem bym miała obawy.
    A co do młodego.Tak się bałaś, a tu wszystko wraca do normy 🙂 A w przedszkolu norma , każde dziecko po kolei choruje 🙁

    1. Takie cos w formie prezentu to fajna sprawa:). Co do odsłaniania brzucha, przed facetem chyba tez bym sie bardziej wstydzila, choc nie wiem, a może byłoby tak samo?

  3. Muszę przyznać, że trochę mi głupio, że tak późno odkryłam sekret drenażu limfatycznego. Na szczęście jak to mówią – lepiej później niż wcale. Więc teraz regularnie chodzę do swojego salonu masażu na taki zabieg przynajmniej raz na dwa miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.