Szaleje w tym roku. Zupełnie nie wiem co się ze mną dzieje, ale potrzebuje zmian. Najlepiej dużo i w każdej dziedzinie. Czuję napływ energii i głos z tyłu głowy, że muszę coś zrobić. Ale nie… naczyń mi się myć nie chce, idzie to raczej w zupełnie innym kierunku. Pamiętacie jak we wpisie o prezentach urodzinowych oznajmiłam, że wybieram się na masaż limfatyczny?. Wczoraj była pierwsza sesja z  5 zabiegów jakie mnie czekają. Uczucie boskie… 25 minut leżenia do góry brzuchem i nic nierobienia. I to dosłownie do góry brzuchem. Co prawda, nie łatwo jest odsłonić przed kimś te partie ciała, tym bardziej jeśli ma się na jej punkcie kompleksy. Ale co tam, raz się żyje.

Na początku zostałam poproszona o podciągniecie koszulki i opuszczenie spodni tak żeby odsłonić brzuch. Pani masażystka zabezpieczyła ubrania, aby nie pobrudziły sie specyfikami jakie miała zamiar mi wcierać i zaczęła się zabawa. W sumie całkiem miła i odprężająca sesja, podczas której mój brzuch został wymasowany w każdy możliwy sposób. Do masazu użyty został balsam/krem redukujący rozstępy i tkankę tłuszczową. W celach naukowych zapisałam już swoje wymiary i mam zamiar pochwalić się wynikami po piątym drenażu.

Czemu służyć maja takie zabiegi?

Drenaż limfatyczny ma na celu usprawnienie krążenia limfy biorącej udział w transporcie tłuszczów pokarmowych. Ma zapobiegać chorobom, które wynikają z zastojów limfy, a przy okazji może się okazać, że dzięki temu masażowi stracimy kilka cm w obwodzie. Nie jest to typowy masaż odchudzający, jednak jego efektem ubocznym może być delikatna redukcja tkanki tłuszczowej.

A żeby szaleństwa nie było za mało to teraz moje niedzielne zakupy:)

 

 

PS. Młode dziecię dostało zielone światło na przedszkole mimo kaszlu! Jak stwierdziła Pani doktor, kaszle może się utrzymywać do dwóch tygodni, a jest już zupełnie inny niż podczas choroby ( fakt). No to odliczamy dwa tygodnie i pewnie znowu coś przywlecze znając życie.