” Emilka Piórko i tajemnicze lustro” Holly Webb

” Emilka Piórko i tajemnicze lustro” Holly Webb

13 kwietnia 2014 2 przez Anna

emilka_piorko_i_tajemnicze_lustro_IMAGE1_312386_6     Holly Webb– jest wybitną autorką książek dla dzieci o zwierzętach, ale nie tylko. Jej książki mają na celu edukować najmłodszych, zwracać uwagę na to co ważne, poszerzać horyzonty i rozwiązywać problemy świata dziecięcego. To moje kolejne spotkanie z tą autorką i podobnie jak pierwsze, było owiane nutą zniecierpliwienia i mocnego zaciekawienia.

Tłumaczenie: Jędrzej Kogut
Oprawa: miękka
Liczba stron: 203                               Wydawnictwo: Znak

       Emilka jest dziesięciolatką z którą spotkaliśmy się już w pierwszej książce z serii o Emilce, mianowicie       ” Emilka Piórko i zaczarowane drzwi”. Tym razem jesteśmy świadkami zmagań małej dziewczynki ze świadomością iż została adoptowana. Jej rodzice tak na prawdę nie są jej rodzicami, a rodzeństwo mimo że kochane tak na prawdę nie jest biologiczne. Dla małego dziecka jakim jest jeszcze Emilka świat staje na głowie i za wszelką cenę próbuje się z tym uporać. Emilce jest tym ciężej iż wie również że jej rodzina posiada magiczne zdolności, których ona nie ma. Na domiar złego Emilkę spotykają spore nieprzyjemności w szkole, pada ofiara kpin jednej z koleżanek co zdecydowanie nie poprawia jej samopoczucie, jednak Emilka walczy, a gdy zostaje poproszona o pomoc w odnalezieniu drzwi do świata wróżek, podejmuje wyzwanie i stara się pomóc potrzebującej czarodziejce.

        Przyznam, że z zaciekawieniem i z pewnym niedosytem po części pierwszej sięgnęłam po “Emilkę i tajemnicze lustro”. To dzięki temu tytułowi dowiadujemy się jak w rzeczywistości odnajduje się dziecko, które dotąd miało stabilne, zwykłe życie, a w jednej chwili przewróciło się ono do góry nogami. Emilka dowiedziawszy się, że została adoptowana rozpoczęła poszukiwania własnego ja. Chciała na nowo dowiedzieć się kim jest, bo jej ułożone dotąd życie legło w gruzach. Druga cześć podobnie jak ta pierwsza ma misję, przesłanie dla każdego czytelnika. To piękna opowieść o magii, ale też o zwykłym, codziennym życiu. Smaczku całej historii dodaje fascynująca przygoda jakiej Emilka staje się bohaterką w świecie czarodziejek.

– 40%!!!

Nadal mam dla Was kolejny rabat. Rabat można wykorzystać do końca kwietnia w Wydawnictwie Znak, dzięki któremu miałam przyjemność przeczytać obydwie części Emilki