“Od pierwszego wejrzenia” Danielle Steel

“Od pierwszego wejrzenia” Danielle Steel

17 lutego 2014 13 przez Anna

Od-pierwszego-wejrzenia_Danielle-Steel,images_big,21,978-83-240-2491-9     Jak nietrudno chyba zauważyć do Danielle Steel mam słabość. Już nie raz dzieliłam się nią na blogu i tym razem nie będzie wyjątku. Lubię książki tej autorki, dla tego też z miłą chęcią po nie sięgam i z ciekawością wchodzę w świat, który przedstawia.

Okładka: Miękka
Ilość stron: 461
Rok wydania: 2014
Wydawnictwo:      
 
            Timmie wysoka, ruda, o nieprzeciętnej urodzie, kobieta władająca ogromnym imperium w świecie mody. Wiedzie jednostajne i dostatnie życie, jednak nie ma w nim miłości. u jej boku od czasu do czasu pojawiają się przygodni mężczyźni, jednak  są oni czymś w rodzaju weekendowej rozrywki.  Jej życie to praca, jako wychowanka domu dziecka, nauczyła się że w życiu może liczyć wyłącznie na siebie, dla tego też wszelkie obowiązki zawodowe stara się wypełniać osobiście. Jeden wyjazd na pokaz w Paryżu przewraca całe jej życie.  Timmie w Paryżu, łapie grypę żołądkową, która z dnia na dzień nabiera na mocy. Wielka O’Neill, jest zmuszona skonsultować się z paryskim lekarzem, jednak jego diagnoza nie jest satysfakcjonująca i Timmie, postanawia nie słuchać dobrych rad lekarza. W efekcie po kilku dniach dochodzi do pęknięcia wyrostka i zdenerwowana kobieta musi zdać się na łaskę lub niełaskę obcego lekarza, w równie obcym kraju. To doświadczenie zbliża do siebie Jean-Charles’a i Timmie. Po powrocie do kraju kobieta myśli o poznanym profesorze medycyny i z upływem czasu porządkuje swoje życie prywatne, postanawia wieść samotne życie, w którym nie będzie miejsca na mężczyzn, którzy bazują wyłącznie na jej prestiżu, pieniądzach i kontaktach. Podczas kolejnej wizyty w Paryżu, Timmie zaprasza swojego francuskiego przyjaciela na bankiet, a później na drinka. Podczas spotkania nagle okazuje się, że to co obydwoje do siebie czuli nie jest tylko przyjaźnią. O’Neill wraca do Stanów, a między dwojgiem zakochanych nawiązuje się romans. Gdy tylko 3 miesiące dzieli ich od rozwodu Jean-Charles’a i wyprowadzki z domu, okazuje się że u jego żony wykryto raka i mężczyzna postanawia pomóc rodzicie i opiekować się wystraszonymi chorobą matki dziećmi, nie wie jednak że Timmie, czekając na spotkanie z nim, skrywa bardzo ważny sekret.
 
              “Od Pierwszego Wejrzenia” to pierwsza książka Danielle Steel, która mnie na samym poczatku rozczarowała. Z pełna odpowiedzialnością muszę napisać że książkę powinno się podzielić na pół, przez pierwsze 200 stron, czytało mi się ją szalenie ciężko. Wyobrażałam sobie nawet, że autorka pisząc ją była albo chora, albo potwornie zmęczona, ale równie dobrze mogą to być tylko moje wyobrażenia. Zaskoczeniem było dla mnie to, że gdy już spisałam książkę na straty i myślałam, że będzie to pierwszy egzemplarz, który będę musiała zaliczyć do niewypałów, okazało się że jednak nie jest tak źle. A z każdą kolejną stroną było coraz lepiej, aż w końcu z uśmiechem czytałam  Od Pierwszego Wejrzenia. Napisałabym, żebyście minęli pierwsze 200 stron książki, ale tak na prawdę to bardzo potrzebne strony, bardzo wiele wyjaśniają choć na poczatku człowiek ma wrażenie, że to jakiś zapełniacz, coś czego nie powinno być, bo zupełnie nic nie wynika z tej treści i nic nie wnosi. Gwarantuję że jeśli dobrniecie dalej, to nie będziecie chcieli skończyć. Ta książka była dla mnie zaskoczeniem zarówno na samym poczatku, bo wydawało mi się że wieje nudą, jak i na samym końcu bo nie mogłam się od niej oderwać.
 
             Egzemplarz tej książki został udostępniony przez wydawnictwo Między Słowami, ogromnie dziękuję.