Opowieść Wigilijna-Charles Dickens

Opowieść Wigilijna-Charles Dickens

3 stycznia 2016 3 przez Anna

     Pewnie każdy z Was oglądał już bajkę o niezbyt sympatycznym bogaczu, dla którego nie liczyło się nic poza nim samym? Opowieść Wigilijna, to pięknie zilustrowana bajka z płytą, która mimo upływu lat, nie traci na aktualności, ani popularności. To historia człowieka, który w przeciągu jednej nocy zmienił całe swoje życie i zaczął dostrzegać innych ludzi, ich potrzeby i pragnienia.

opowieść wigilijna1

opowieść wigilijna2

     Czym są święta? To najczęściej czas spędzony z ukochaną rodziną, miłość, radość i bliskość. To pyszne jedzenie, choinka, wspólne kolędowanie. Nie wszyscy jednak mają możliwość do wystawnego świętowania, ale mimo wszystko cieszą się z czasu spędzonego z rodziną. Jednak są też ludzie, którzy pozornie mają wszystko, ale są zamknięci na potrzeby innych ludzi i na dobro, które od nich płynie. Takim właśnie człowiekiem był Scrooge. Nie dbał o nikogo, a jego priorytetem były tylko i wyłącznie pieniądze. Jednak w jego życiu wydarzyło się coś, co skłoniło go do namysłu. W Wigilijną noc przyszły do niego duchy, które zabrały go w podróż w czasie. Dzięki nim mógł spojrzeć na swoje życie z dystansu i dowiedział się, co może się stać jeśli nie zmieni swojego postępowania. Czy wziął sobie ich rady do serca?

    Ta kolorowa i niebywale pouczająca książka, będzie świetną przygodą dla każdego dziecka uwielbiającego fascynujący Bożonarodzeniowy klimat. A dołączone słuchowisko na płycie CD uatrakcyjni niejeden zimowy wieczór, a wspaniałe ilustracje Artura Piątka, bardzo szybko przeniosą małego czytelnika w Bożonarodzeniowy klimat “Opowieści Wigilijnej”

Oprawa: twarda

Wydawnictwo: Siedmioróg

Ilość stron: 87

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.