Opowieści o Świętym Mikołaju- Tamara Michałowska

Opowieści o Świętym Mikołaju- Tamara Michałowska

29 listopada 2017 2 przez Anna

Najpiękniejsze bajki, to takie, które mają w sobie morał i potrafią porwać dziecko w świat fantazji i przygód. Magiczny i kolorowy świat Świętego Mikołaja i elfów, to piękne miejsce, które bawi i uczy. Ten świat, choć tak bardzo podobny do naszego, idealnie trafia do wyobraźni maluchów, które z zapartym tchem chłoną problemy, jakie przytrafiają się Troszkom, czyli małym elfom i samemu Mikołajowi. W tych kilku opowiadaniach zawarte są problemy dnia codziennego i gotowe recepty na ich rozwiązanie. Opowieści o Świętym Mikołaju bawią i uczą jak powinny wyglądać relacje z innymi i że każdy kłopot da się przezwyciężyć.

Co zrobić, jeśli w naszym gronie jest osoba, która zawsze dokucza innym? Doskonale w bajce wyjaśnia to autorka, Tamara Michałowska, która w subtelny sposób podpowiada najmłodszym, że nigdy nie powinno się odpowiadać złem na zło. Dlatego też Troszki odp wiedziały miłością na psikusa, którego sprawił im ich kolega i sprawiły, że dostrzegł swój błąd. A co najważniejsze, postanowił się poprawić.

Opowieści o Świętym Mikołaju to pięknie wydana i zilustrowana książka dla dzieci, w której znajdują się nie tylko ciekawe opowieści przenoszące czytelnika w bajkowy świat fantazji, ale również ciekawe pomysły do wykonania w domowym zaciszu. Po każdej opowiedzianej historii dziecko ma możliwość zrobienia czegoś własnymi rękami, a do wyboru ma mnóstwo świetnych pomysłów, takich jak przepisy na ciastka, pomysły na ciekawe ozdoby świąteczne i wiele innych, które na pewno zaangażują całą rodzinę.

Ta książka z pewnością stanie się cudownym prezentem od Św. Mikołaja, który namaluje na buzi dziecka cudowny uśmiech.

Oprawa: Twarda

Wydawnictwo: Siedmioróg

Ilość stron: 96

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.