Wybrany- Urszula Sowińska

Wybrany- Urszula Sowińska

19 lutego 2017 2 przez Anna

Urszula Sowińska ukończyła studia dziennikarskie, przez jakiś czas pracowała w gazecie codziennej, jednak niezależność i potrzeba pracy na własny rachunek wygrała. Dzięki rezygnacji z etatu w gazecie, Urszula Sowińska mogła wkroczyć na nowy pisarski wymiar.

Oprawa:  miękka

Wydawnictwo:  WPUNKT

Ilość stron: 301

Nie ma chyba nic gorszego od niespełnionych marzeń o lepszym życiu. Staszek pochodził z niewielkiego miasta bez jakichkolwiek perspektyw na lepsze życie. Jego jedyną drogą ucieczki z tego miejsca były studia i podjęcie pracy tuż po ich zakończeniu. Choć ten plan wydawał się prosty do zrealizowania, rzeczywistość okazała się być bardzo brutalna. Młody chłopak z dyplomem ukończenia wyższej uczelni szybko został sprowadzony na ziemię i z braku perspektyw musiał zadowolić się pracą w markecie i obskurnym mieszkaniem wynajętym wspólnie z kolegą alkoholikiem. Obrażony na cały świat, który był winien tego, że nie potrafił odbić się od tego szarego marketowego życia, zamknął się na innych przychylnych mu ludzi, których uważał za przeszkadzające elementy układanki, którą chciał jak najszybciej opuścić. Poprawić jego sytuację mogła tylko jedna osoba, która postawiła mu warunek nie do przeskoczenia. Jednak on, chłopak ambitny i zdeterminowany wiedział, co musi zrobić nawet, jeśli sposób, w jaki miałby zdobyć te 5 tysięcy złotych, nie był legalny. Nawet, jeśli z człowieka prawego, miałby się stać zwykłym bandytą.

„Wybrany” to powieść, która trzyma w napięciu praktycznie do samego końca. Właściwie nic nie zdradza zaskakującego zakończenia, z którego można wyłuskać bardzo ważną myśl. Doceniaj to, co masz, bo możesz to bardzo łatwo stracić, to chyba powinna być część morału płynącego z tej książki. Drugą część musicie znaleźć sami, a zapewniam, że książka wciąga. Wciąga do tego stopnia, że na końcu pojawia się żal, że to już koniec. Książka autorstwa Urszuli Sowińskiej w bardzo przystępny sposób pokazuje życie wielu ludzi, którzy żyjąc marzeniami nagle budzą się w zupełnie innej, bolesnej rzeczywistości. Ta rzeczywistość wciąga ich do tego stopnia, że po jakimś czasie nawet nie próbują tego zmienić, a jeśli już to zabierają się za to w zupełnie nieodpowiedni sposób obnażający najgorsze strony ludzkiej egzystencji.

Bardzo dziękuję za egzemplarz recenzencki.