Dziecko na Warsztat i matematyka

Dziecko na Warsztat i matematyka

24 marca 2014 13 przez Anna

     Matematyka, królowa nauk. To od niej wszystko się zaczęło i to do niej wszystko się sprowadza. Gdy tablica Mendelejewa przestaje nam być potrzebna w życiu codziennym, a wiedza twierdzenia fizyczne odchodzą w niepamięć ONA zostaje. Towarzyszy nam zawsze i wszędzie, bo jest nauką matką.

plakat patron3

     Zdecydowanie łatwiej mi rozmawiać z dzieckiem o liczbach niż o literach, dla tego w miarę szybko potrafił liczyć. Bo tak na prawdę  uczyć się liczb można wszędzie, w domu, w szkole, na spacerze, w odwiedzinach u znajomych. Liczyć można samochody, kamienie, drzewa, no po prostu matematyka nas otacza zawsze i wszędzie. Trzeba tylko ją dostrzec.

* Książki, z kolorowymi obrazkami to coś co dzieci lubią. Obrazki, które można dopasowywać do liczb, stanową świetną zabawę dla najmłodszych. Mój 5 latek z zapałem wraca do swojego egzemplarza i sam pokazuje mi jaka liczba jest na danej stronie. Do nauki wykorzystywaliśmy książkę ” Moje pierwsze liczby” wydawnictwo: Aksjomat.

9

* Jak nauczyć dziecko dodawania? Najlepsze będą patyczki, zapałki lub zwykłe patyczaki. Tak Patyczaki mogą mieć zastosowanie nie tylko kreatywne, ale i naukowe. Gdy dziecko zna już podstawowe liczby, można wprowadzić naukę odejmowania i dodawania.

1

2

 

2+4=?

3

6!

4

*Ogromnie pomocne w poznawaniu liczb są kostki do gry i wszelkiego rodzaju gry planszowe. W głównej mierze to dzięki nim dziecko bardzo szybko uczy się o ile pól może się poruszyć, aby zrobić to zgodnie z wyrzuconymi na kostce oczkami. A do czego jeszcze możemy wykorzystać kostki? Do nauki dodawania!

6

7

8

     Jeśli jesteście ciekawi jak warsztaty przeprowadziły inne mamy, to serdecznie zapraszam do odwiedzin. Linki znajdują się na mapie poniżej.

A ja zapraszam na kolejne warsztaty tym razem historyczne, a odbędą się one za miesiąc.