Plan na zrobienie kartek świątecznych miałam już wcześniej. Miały one być jednym z zadań adwentowych. Stety lub niestety, Kacper dostał takie zadanie domowe na weekend i trzeba je było przyspieszyć. Wizje były ogromne, zapał też, ale cały ten kierat przypomniał mi, dlaczego nie prowadzę bloga kreatywnego. Ja po prostu nie lubię babrać się w kleju, a do prac plastycznych muszę mieć odpowiedni dzień. I to właśnie był jeden z takich dni. Nie pod względem jakości wykonania, ale zdecydowanie pod względem nastawienia. Wszystko mnie cieszyło, wszystko mi się podobało, no jednym słowem, chciało mi się sterczeć w pokoju młodego i głowić się jak jeszcze bardziej schrzanić tak prostą pracę plastyczną.

Zróbmy to dobrze!

Plan był taki, że to będzie najlepsza kartka świąteczna, jaką Pani w szkole mogła sobie wymarzyć. Kacper miał wyciąć choinkę, ale w taki sposób, aby była przytwierdzona nadal do kartki. Po głębokim namyśle sama się za to wzięłam, chcą to zrobić DOBRZE. Tak, celowo użyłam wielkich liter. Zrobiłam to tak wspaniale, że choinka rozdzieliła się z kartką, a my z Kacprem wybuchnęliśmy śmiechem. Ale co… przecież wszystko da się jakoś naprawić. Choinkę Kacper ozdobił brokatami i okazało się, że to właściwie bardzo dobrze, że ta choinka jest osobno, bo wredne brokaty nie chcą schnąć. Teraz choinka wisi na firance przypięta spinaczami i się suszy. Mam nadzieje, że do jutra jakoś to wszystko wyschnie, bo inaczej nie wiem, jak ta praca dotrze do szkoły. Gdy środek kartki był wyklejony, okazało się, że zapomnieliśmy zostawić miejsca na życzenia. Nic straconego, życzenia wraz z wyciętym przez Kacpra prezentem i bombką, znalazły się na zewnętrznej stronie i wszyscy byliby szczęśliwi, gdyby nie te nieszczęsne brokaty.

Koniec końców, mieliśmy sporo radochy i masę straconego czasu, a kartka jest niedokończona i jedyne co mogę Wam pokazać, to filmik, którym się inspirowaliśmy. Niech moc kartek świątecznych będzie z Wami, bo z nami jakoś nie chciała pozostać!