Wiele młodych kobiet, które zostają matkami zastanawia się, w jaki sposób może podreperować rodzinny budżet. Takich sposobów w brew pozorom jest sporo, ale nie zawsze można od tak, na pstryknięcie palców na nie wpaść. Poza tym, każdy z nich wymaga samozaparcia i poświęconego czasu, czasem też wkładu finansowego. Nie ma nic za darmo, więc chcąc zarobić, trzeba się nastawić na poświęcenia.

money-256281_1920

Domowa niania. Najłatwiejszym i chyba jednym z najprostszych sposobów podreperowania rodzinnego budżetu, jest opieka nad dzieckiem. Oczywiście nie swoim. Korzystając z urlopu wychowawczego, można rozglądnąć się za mamą, która potrzebuje pomocy w opiece na dzieckiem, a nie chce oddawać własnej pociechy do żłobka czy tez przedszkola. Takie małe, domowe przedszkole, będzie miało sporo zalet, ale również wad. Opieka nad dwójką, czy trójką dzieci to spore wyzwanie, trzeba mieć oczy dookoła głowy, a także sporo samozaparcia i głowę pełną pomysłów, aby w jednym czasie skoordynować dwie ( lub więcej) osobne małe istoty.

Piecz, gotuj spełniaj się w kuchni. Sposób idealny dla kobiet potrafiących piec i gotować. W swoim otoczeniu z zachwytem obserwuję wypieki dwóch osóbek, które potrafiłyby zawstydzić niejedną szanującą się cukiernię. Więc jeśli lubisz piec, lub gotować, bo kto powiedział, że zarabiać można jedynie na ciastach, to próbuj swoich sił. Jestem pewna, że niejeden sąsiad z chęcią zjadłby domowych pierogów, ale są pracochłonne, a te ze sklepowej zamrażarki nie smakują tak jak te domowe.

Pisz, twórz i szyj. Lubisz pisać i uważasz, że robisz to ciekawie? Załóż blog i po prostu pisz. Właściwie załóż go nawet wtedy, kiedy uważasz, że nie piszesz ciekawie. Istnieje prawdopodobieństwo, że się nie znasz i tak naprawdę będziesz kolejnym Mickiewiczem. Na takim, blogu możesz prezentować swoje prace, które tworzysz. Wiele kobiet robi wspaniałą biżuterię, szyją cudowne zabawki, ubrania dla dzieci, czy też ozdoby, które oddziałują na wyobraźnię. A jeśli nie masz takiego talentu, to może za jakiś czas jakiś portal zaproponuje Ci współpracę i będziesz tworzyć wartościowe artykuły? Możliwości jest wiele.

Inwestuj. Gdy byłam w liceum, w ramach zajęć mieliśmy kilka spotkań z przedstawicielami banków i platform inwestycyjnych. Zaszczepili oni we mnie nadzieję na to, że przez przemyślane posunięcia, jakim jest odpowiednie obracanie środkami i inwestowanie ich, można naprawdę zarobić. Najwięcej można zarobić sporo ryzykując, ale osoby, które boją się stracić również znajdą coś dla siebie idąc do swojego celu powoli, ale za to bez większych emocji. Wkład na początku nie musiał być duży, ale korzyści mogły być satysfakcjonujące. Jedną z takich platform, które pomagają inwestować, jest CMC markets.  Warunek jest jeden, jak do wszystkiego, taki i do inwestowania, trzeba mieć wiele cierpliwości i chęci do nauki.

Sprzedawaj w Internecie. W dobie wszechobecnej pogoni za czasem, wielu ludzi nie potrafi znaleźć chwili na to, aby wyjść do sklepu. Coraz częściej da się zaobserwować internetowe sklepy z używaną odzieżą, które całkiem nieźle prosperują. Ale jeśli nie chcemy od razu na poważnie zabierać się na taki biznes, wystarcz konto na portalu aukcyjnym i kilka własnych rzeczy do sprzedania. Jeśli nam się uda je sprzedać, to uzyskaną kwotę, będzie można przeznaczyć na inwestycję w kolejne produkty, które wpadną w ręce nawet podczas spaceru z dzieckiem.

Nagrywaj filmy na YT. To pewnie tak jak z blogowaniem. Jedne blogi faktycznie zarabiają angażując się w duże kampanie, inne stawiają na kameralność i niższe zarobki, a jeszcze inne marzą o tym, żeby zarobić, ale im nie wychodzi. Jednak do odważnych świat należy, może akurat Twój kanał zaoferuje coś innego niż wszystkie i oprócz dobrej zabawy, będziesz mieć realne zarobki?

       Wydaje mi się, że napisałam o większości z możliwych sposobów na to, aby podreperować domowy budżet jednak, jeśli macie jakieś inne pomysły, to chętnie się z nimi zapoznam. Może jesteście w posiadaniu wiedzy tajemnej, która zainspiruje inne kobiety?