Gdzie szukać pracy?

Gdzie szukać pracy?

6 marca 2017 1 przez Anna

Jakiś rok temu pisałam o tym, jak podreperować domowy budżet. Myślę, że w tej kwestii nie wiele się zmieniło, dla tego nie rozwinę tego tematu. Skupię się natomiast na czymś zupełnie innym. Na poszukiwaniach pracy.

Nagle okazuje się, że dzieci są już duże, bardziej samodzielne, a my chcemy zrobić coś dla siebie. Po chwili zastanowienia, decyzja zapada. Szukam pracy. Gdy stary pracodawca nie jest satysfakcjonujący, lub gdy po prostu już go nie ma na rynku pracy, zaczynają się poszukiwania. Kiedyś kupowało się tonę gazet i zakreślało ogłoszenia, później popularne były serwisy ogłoszeniowe ( nadal nie wyszły z obiegu, ale już nie są tak popularne jak jeszcze 2 czy 3 lata temu). Teraz nastała era grup i przepływu informacji między nimi. O tym, że grupy są różne i w niektórych z nich nie warto bywać, napiszę w innym wpisie, ale dziś skupię się na grupach, w których bywać warto, a czasem nawet trzeba.

gdzie szukać pracy

Grupy w mediach społecznościowych.

Przypadkowo zapisałam się do grup odpowiadających mojemu profilowi zawodowemu. Trochę z ciekawości, a trochę w pogoni za nowinkami z wielkiego świata transportowego porozsyłałam prośby o dołączenie mnie do grup. Akceptacje przyszły szybko i równie szybko przyszły kolejne zaproszenia do podobnych tworów, które okazały się kopalnią wiedzy nie tylko czysto branżowej, ale również rekrutacyjnych. Oferty pracy, które dotąd zarezerwowane były dla serwisów ogłoszeniowych i gazet, rozwinęły się w grupach branżowych.

Coraz częściej przeglądając grupy biznesowe związane z blogowaniem tj.  Biznes, blogowanie i marketing dla kobiet  i Po sukces na szpilkach można znaleźć oferty współpracy między blogerskiej, ale i nie tylko. Bywanie w takich grupach naprawdę się opłaca. Oczywiście nie nakłaniam do zapisywania się do wszystkich grup jak tylko popadnie, chodzi raczej o selekcje tego, co nas interesuje i czego oczekujemy po naszym potencjalnym miejscu zatrudnienia. Bywanie w takich miejscach nie gwarantuje tego, że praca zapuka do nas sama, ale może ułatwić jej poszukiwanie, a już na pewno pozwoli rozeznać się w sytuacji rynkowej.