Niby rzecz całkowicie prosta, a jednak nie jest tak do końca. Bo w sumie co za problem wpisać w wyszukiwarkę ” noclegi Zakopane”, lub inną miejscowość? No żaden problem. Potem wyskakuje lista zachęcających ofert i już możemy wybierać i przebierać w ofertach. Szukając jednak lokum na okres urlopu, powinniśmy się uzbroić w cierpliwość i wyrozumiałość. W tym przypadku okazuje się, że nie wszystko złoto co się świeci.

Na co zwrócić uwagę.

      No niby takie nic, bo w końcu każdy wie czego chce. Ja akurat miałam cel aby nie przekroczyć 45 zł za osobę, za dobę noclegu i aby ten nocleg był w miarę blisko Krupówek. Tak maksymalnie 500 m, bo po pierwsze, wyjście z dzieckiem bez wózkowym nie jest kolorowe  i nóżki szybko się męczą, a po drugie gdy będziemy mieć ochotę na wyjście to po prostu to zrobimy, bez konieczności wsiadania w samochód.

1. Nocleg znajduje się blisko Krupówek. Oj kuszą oferty, a tyle ich znajduje się blisko Krupówek, że aż trudno uwierzyć, że taki gąszcz ulic jest w stanie zmieścić się obok tej jednej. W tym przypadku moje myśli lecą do mapy google. Po kolei wpisuję ulice interesujących mnie ofert i ze zgrozą stwierdzam, że to “blisko Krupówek” bardzo często jest około 3-6 km dalej. Tak kilometrów… jeszcze zrozumiałabym kilometr.

2. Parking. Wiecie, że spora ilość ośrodków, willi i tego typu rzeczy oferujących nocleg i mających siedzibę na Krupówkach lub zaraz obok nie ma parkingu i oferują takie strzeżone w “bliskiej odległości”.

3. Zwierzętom mówimy papa. Tak jest głównie w lokalizacjach w centrum:), ale na obrzeżach zwierzęta są mile widziane.

4. Dzieciom wstęp wzbroniony. Nigdzie nikt oficjalnie nie napisał takiej informacji, ale podczas jednej z rozmów telefonicznych, prawie zebrałam szczękę z podłogi. Pani nie pasował krótki termin pobytu, jak również fakt posiadania 4 latka. A wczasowicze chcą spokoju… Od razu podziękowałam, choć w sumie powinnam jej powiedzieć trzy słowa.

5. Łazienka w pokoju. Na stronach często są informacje, że łazienki są w pokojach i są też pokoje bez łazienek. Dokonując rezerwacji, od razu zaznaczcie o jaki pokój Wam chodzi.

6. Im bliżej tym drożej. No nie koniecznie… Jak się dobrze poszuka, to można znaleźć miejsce w dogodnym położeniu za przystępną cenę.

Ja osobiście w trakcie moich krótkich poszukiwań, rozczarowałam się nieziemsko, a zaraz potem odzyskałam wiarę w ludzi.

Krok drugi, poszukiwanie środka lokomocji dla dziecka na Morskie Oko- w trakcie…