Domowe gadżety sportowe- stepper.

Domowe gadżety sportowe- stepper.

17 sierpnia 2016 11 przez Anna
Co zrobić, jeśli chce się schudnąć, a ogarnia nas poczucie, że brak potrzebnego sprzętu nas ogranicza? Najprostszym sposobem jest odpalenie zestawu ćwiczeń na You Tube i rozpoczęcie ćwiczeń wraz z panią z ekranu ( może być też pan). Za to płacić nie musimy i o ile nie ograniczy nas brak internetu lub prądu, to powstrzymać może tylko lenistwo.

stepper

A co jeśli jakimś cudem nie mamy ochoty na to, żeby ćwiczyć razem z prowadzącymi? Wtedy pozostają samodzielne ćwiczenia, albo korzystania z urządzeń sportowych, które zmieszczą się w naszym domu. Mnie marzy się bieżnia, ale wielkość mieszkania stanowi dla mnie spore ograniczenie. Zawsze mogłabym zmienić pokój syna w salę do ćwiczeń, ale najmłodszy niebyły tym faktem zadowolony. Dlatego w pierwszej kolejności zainwestowałam w niewielki rowerek stacjonarny i matę do ćwiczeń. A gdy otrzymałam propozycję przetestowania sprzętu sportowego, najpierw pomyślałam, że hm… No przecież jeszcze nie schudłam, więc jak tu poprzeć działanie sprzętu efektami. A potem przyszła kolejna myśl, że to właśnie o to chodzi i tak stałam się posiadaczką steppera z linkami.

Gdy tylko kurier zapukał do moich drzwi, nie mogłam się doczekać montażu i ćwiczeń na nowym sprzęcie, który okazał się świetnym uzupełnieniem rowerka stacjonarnego. Po odpakowaniu paczki, okazało się jednak, że montaż, który miał stanowić problem zrobił się sam w dwie minuty i stepper był gotowy do użytku.

stepper2

stepper3

stepper4

To nie było moje pierwsze spotkanie z tego typu sprzętem, dlatego synchronizacja i utrzymywanie równowagi nie sprawiło mi najmniejszego problemu, za to smaczku i trudności ćwiczeniom dodały linki, których w poprzednim stepperze nie posiadałam. To właśnie przez ich zastosowanie, możemy ćwiczyć nie tylko mięśnie nóg i pośladków, ale również mięśnie rąk, a te w moim przypadku zostały pominięte w ogólnych planach odchudzających. Co najciekawsze to niepozorne urządzenie uświadomiło mi, że mam mięśnie w takich częściach ciała, o których nie miałam pojęcia, ale to odkryłam dopiero na drugi dzień po intensywnym treningu. Jedno jest pewne, jeśli ktoś ma dylemat czy taki niepozorne coś potrafi skłonić nasze ciało do spalenia zbędnych kalorii, to może być pewien, że przy systematyczności i wykorzystaniu odrobiny samo zapału, w zaciszu własnych czterech ścian, mogą zdarzyć się cuda.

A na sam koniec, krótki opis techniczny nowego nabytku. Posiadany przeze mnie stepper fitness wyposażony jest w hydrauliczny system oporu umożliwiający płynną pracę  jak również licznik mierzący liczbę powtórzeń na minutę, kalorie, czas i scan. A dodatkowym atutem są wcześniej wspominane linki, pozwalające na ćwiczenia mięśni rąk.

Polecam