Z czym Wam się kojarzy skakanka? Nie wiem czemu, ale ja na słowo skakanka widzę dziewczynkę skaczącą z kawałkiem sznurka, lub grającą w klasy. Taki mały powrót do lat dziecięcych mi się robi. Ostatnio gdy leżałam w łóżku, przypomniała mi się skakanka, która leży u mnie w piwnicy. Zakupiłam ją gdy mój syn miał 2-3 miesiące i skakałam, bo z racji CC nie mogłam jeszcze wykonywać brzuszków. I tak oto naszła mnie chęć na skakanie, jeszcze jej nie przyniosłam z racji bólu stopy, ale zamierzam zacząć skakać.

      Ostatnio wszystko zaczęłam przeliczać na kalorie, dla tego z ciekawości odszukałam ile średnio spalamy kalorii w trakcie 30 minutowego treningu. Otóż okazało się, że w ciągu pół godziny można spalić 300 kcal. Skacząc na skakance, rzeźbimy mięśnie łydek i podobno ud. Ja mogę stwierdzić, że na pewno łydki stają się zgrabniejsze i efekty widać już po 3-4 tygodniach treningów 3-4 razy w tygodniu po 30 min.  Skoki na skakance to nic innego jak trening aerobowy, dzięki niemu spala się sporą ilość tłuszczu i waga spada w dół. Ponadto poprawia się kondycja i  sprężystość ciała.

Jak skakać, żeby schudnąć?

        Wygrzebałam swój stary blog, w którym zapisywałam jak się odchudzam. Jak przy każdych ćwiczeniach bardzo ważna jest rozgrzewka. Ja na samym początku rozciągałam mięśnie nóg. Robiłam 15 przysiadów, kilka wymachów i  po 15 wykroków* z pogłębieniami, na każdą nogę. Potem przez 5 minut skakałam w wolnym tempie, a następnie przez około 10 minut skalałam 1:1= 1min w tempie szybkim i 1 min w tempie wolnym. Potem przez około 5 min znowu skakałam wolno, tak aby w miarę uspokoić oddech i na koniec robiłam 2:2= 2 minuty szybkich skoków i 2 minuty wolniejszych. Po skakance warto się znowu porozciągać. Nie jest to fachowy trening, ustalałam go sobie sama jakieś  4 lata temu, bo najbardziej takie tempo mi odpowiadało. No i co najważniejsze widziałam efekty.

Czy wiesz, że…?

1 kg to= 7000 kcal i tyle trzeba kalorii spalić, aby utracić 1 kg?

Aby stracić 1 kg, trzeba skakać na skakance przez 22 dni po 30 minut, specjalnie nie zmieniając sposobu żywienia. Przy odpowiedniej diecie, efekty mogą być o wiele bardziej zadowalające i szybsze.

*wykrok z pogłębieniem: