10 przesądów, których  jeszcze nie znałaś.

10 przesądów, których jeszcze nie znałaś.

11 lutego 2018 8 przez Anna

Czy to możliwe, że  jest jeszcze co najmniej 10 przesądów, o których nie słyszałaś? Każda z nas zna przesąd o czarnym kocie, przebiegającym przez ulicę i o 13 piątku, który jest najbardziej pechowym dniem w ciągu roku. Nikomu nie trzeba chyba wyjaśniać, że przesądy zazwyczaj przestrzegają, przed złem, które może nas spotkać, jednocześnie wyjaśniają jak się przed nim ustrzec. Może nie zawsze, ale jednak bardzo często tak właśnie jest.

10 przesądów, których jeszcze nie znałaś.

Ostatnio zupełnie przypadkiem poznałam nowy zabobon, o którym jeszcze nigdy nie słyszałam. Dlatego też dzisiaj, postanowiłam podzielić się nim z Wami, a także kilkoma innymi, które zawsze najbardziej mnie bawiły.

Wracanie się. Oczywiście chodzi nie o co innego niż o powrót na przykład z drogi do pracy, do domu po zapomnianą rzecz. Dotychczas mimochodem słyszałam, że nie powinno się wracać, ale powiedzcie to mojej wrodzonej sklerozie… A co się stanie, jeśli się wrócisz? Koniecznie trzeba na chwilę usiąść, odliczyć do 10 i dopiero wtedy można kontynuować podróż. Dotychczas jeszcze tego nie wypróbowałam, dlatego też podobno igram z ogniem, bo mogę mieć pecha i podczas drogi czyhają na mnie niebezpieczeństwa.

Rozsypana sól. Niestety nie jest to zwiastun powodzenia ani zbliżającej się fortuny. Rozsypana sól zwiastuje awanturę z bliskimi osobami.

Pęknięta płyta chodnikowa. Jeśli podczas spaceru przypadkiem staniesz na płytkę chodnikową, która ma wyraźne pęknięcie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że Twoja mama coś sobie złamie.

Oblizywanie talerza. Jeśli będziesz oblizywała talerz, Twój mąż szybko wyłysieje.

Szklanka wody i pełnia. Masz problemy z bezsennością podczas pełni? Z pewnością nie wiesz, że powinnaś postawić na parapecie szklankę z wodą, tak aby księżyc w pełni się w niej utopił i zapewnił Ci błogi sen.

Zeszyt. Gdy upada Ci podręcznik lub książka, zawsze trzeba ją przydeptać. Jeśli tego nie zrobisz, nie zdasz egzaminu, lub nauczyciel wywoła Cię do odpowiedzi.

Zostaniesz wdową. Jeśli twój drugi palec u stopy jest dłuższy niż pierwszy, to na pewno zostaniesz wdową.

Ogrodzenie. Jeśli zrobisz ogrodzenie wokół własnego domu, to znak, że bardzo szybko odejdziesz z tego świata. Jedyne rozwiązanie to postawienie niekompletnego ogrodzenia lub całkowity jego brak.

Kobieta w okularach. No niestety drogie Panie w okularach, przynosicie pecha, jeśli jesteście pierwszymi napotkanymi osobami, które spotyka osoba wychodząca w danym dniu z domu.

Oko zmarłego. Jeśli zmarłemu nie domyka się oko, to znak, że szuka kogoś, kogo zabierze w podróż w zaświaty.

Jestem ciekawa, czy znacie jeszcze coś, o czym tutaj nie napisałam. I przede wszystkim czy wierzycie w przesądy, bo ja i mój wrodzony sceptycyzm w ogóle nie przyjmujemy ich do wiadomości. Przesądy traktuję raczej jako rozrywkę i zaspokojenie zwykłej ludzkiej ciekawości. Nie przeraża mnie ani rozsypana sól, ani czarny kot. Dawno temu napisałam nawet tekst o tym jak nasłać myszy będąc w ciąży. Oczywiście była to odpowiedź na przesąd dotyczący odmawiania kobietom ciężarnym.

Polecam