Zostałam działkowcem!

Zostałam działkowcem!

30 kwietnia 2018 1 przez Anna

Kilka lat wzdychania, kilka lat ślinienia się do ekranu i w końcu jest. Ubiegły rok spędziliśmy na poszukiwaniu działki rekreacyjnej. Właściwie poszukiwania rozpoczęły się dużo wcześniej, była nawet jedna działka, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia, ale nie było nas na nią stać. Wtedy cena wydawała mi się wygórowana. Teraz gdy już wiem, że każdego roku ceny tych kilku arów idą w górę niewspółmiernie do jakości wiem, że cena była świetna..

W ciągu minionych 2 lat obejrzeliśmy całą masę działek, które były piękne, lub nie. Wszystko to kwestia gustu i oczekiwań. Ja miałam spore oczekiwania głównie, jeśli chodzi o ogród, a altana ogrodowa miała po prostu być, a jej wnętrze nie za bardzo mnie interesowało. Wyszłam z założenia, że posiedzieć w 4 ścianach mogę w mieszkaniu, a działka ma być odskocznią, dlatego patrzyłam na to co na zewnątrz i kompletnie nie przemawiały do mnie altany z kominkami, aneksami i innymi udogodnieniami, które podnosiły cenę.

Odpuściłam.

Pod koniec ubiegłego roku, gdy koło nosa przeszła mi działka, która nasadzeniem i uporządkowaniem odpowiadała moim wymaganiom, zupełnie się poddałam. Stwierdziłam, że to wszystko nie ma sensu i to nie mój czas. Dopiero przypadkiem na początku tego roku wpadło mi w ręce ogłoszenie, zadzwoniłam bez większego entuzjazmu i…

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. Co najśmieszniejsze okazało się, że działka, którą kupiliśmy, była tą, którą ze dwa lata wcześniej uznałam za kompletnie nieosiągalną. Nie marzyłam o niej i właściwie byłam w stanie kupić zwykłą trawę, żeby starać się coś zrobić własnymi siłami. Zabawne jest to, że takie działki z samą trawą potrafią być tak samo drogie, jak te z altanami i nasadzeniami.

Teraz staramy się zrobić pewne rzeczy po swojemu, przesadzamy, wysadzamy, sprzątamy, karczujemy. Dostosowujemy te 3 ary do naszych wymagań i oczekiwań. A teraz kilka zdjęć:)