Wybrałam tę książkę nie bez powodu. Syn uwielbia wszelkie robótki, dlatego wykorzystując jego wrodzoną ciekawość i pasję postanowiłam wykorzystać 50 prac ręcznych na zimę, w naszym domowym kalendarzu adwentowym. Co prawda nie każdy dzień tygodnia jest związany z kreatywnymi pracami, ale będzie tego więcej. I więcej, i jeszcze więcej. Ale do rzeczy…

50 Prac ręcznych na zimę.

 

Ta kolorowa książka zawiera wiele ciekawych pomysłów na ozdoby choinkowe, zimowe i karnawałowe. Czyli dosłownie wszystko co związane jest z okresem zimowym.  Różne poziomy trudności, zostały czytelnie oznaczone w książce, dzięki czemu dopasujemy zadanie do wieku i umiejętności każdego dziecka, dodatkowo  przy każdym z zadań widnieje informacja o czasie potrzebnym na wykonanie danej ozdoby.

50prac

50 prac3  50prac2

Każda z ozdób jest czytelnie opisana i zaopatrzona została w intuicyjne obrazki, które pomogą w jej wykonaniu. Rodzice, młodszych dzieci nie muszą się martwić o to, że ich pociecha nie poradzi sobie z wykonaniem poszczególnych elementów. Co więcej wspaniałe jest to, że niektóre z robótek, nasze pociechy z radością wykonają zupełnie same. Trudniejsze ozdoby zaopatrzone są w szablony, które można wyciąć z książki, a znajdują się one na samym jej końcu.

Oprawa: miękka

Wydawnictwo: Siedmioróg

Ilość stron: 107

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.