Fatum i Furia- Lauren Groff

Fatum i Furia- Lauren Groff

16 września 2016 1 przez Anna

9788324041039Lauren Groff to amerykańska pisarka urodzona w Nowym Jorku. Jest autorką powieści „ Arkadia i Monsters of Templeton, która zachwyciła Stephena Kinga. Prezydent USA, Barack Obama, jej książkę „ Fatum i Furia” uznał za najlepszą powieść 2015 r.

Oprawa: Twarda

Wydawnictwo: Znak

Ilość stron: 427

     Miłości i rodziny, tego najbardziej brakowało młodemu Lancelotowi, gdy przyszło mu mieszkać w szkole z internatem z dala od domu. Ten otwarty na przyjaciół chłopak z głową pełną marzeń i z sercem prawdziwego artysty, najbardziej na świecie pragnął akceptacji i zrozumienia, a także czułości ze strony własnej matki. Jego wrodzony urok sprawiał, że lubiło go wielu, ale nie we wszystkich wzbudzał przychylność. Kochał kobiety i one kochały jego, lecz tylko jedna jedyna sprawiła, że już po 2 tygodniach znajomości staną z nią przed urzędniczką i złożył jej przysięgę małżeńską. Tak właśnie rozpoczęła się szalona miłość oparta nie tylko na fizyczności, ale również na chęci zaspokojenia potrzeb drugiej połówki. Lotto i Mathilde byli parą, w której On- marzyciel, starał się osiągnąć cel, jakim było aktorstwo, a Ona- ster, wyznaczała kierunek i troszczyła się o całą otoczkę ich wspólnego życia. I na tym mogłabym zakończyć, opisując ten idealny obrazek, gdyby nie to, że żadne z nich nie było idealne i mieli swoje ciemne strony, które stopniowo, dały o sobie znać.

     „Fatum i furia” to nie jest opowieść o idealnym małżeństwie z równie idealny Happy Endem w postaci pięknej willi i gromadki słodkich bobasów. To historia dwojga ludzi, tak różnych i jednocześnie tak bardzo do siebie podobnych, których życia splotły się ze sobą. To historia o tym jak dwoje ludzi pokochało się tak mocno, że stali się dla siebie powietrzem, bez którego nie potrafili żyć. Na początku miałam problem z odnalezieniem się w czasie. Autorka lubi przeskakiwać z przeszłości w teraźniejszość, później w przyszłość, aby powrócić po raz kolejny do przeszłości. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, jednak po jakimś czasie przywykłam i przepadłam całkowicie w historii o miłości, trudnych wyborach, ciężkim dzieciństwie i relacjach rodzinnych, które nie zawsze były takie, o jakich marzyli główni bohaterowie. Do tej pory jeszcze nigdy nie stosowałam punktacji, ale to jedna z niewielu książek, którym mogłabym dać 10/10. Z czystym sumieniem polecam.

Za egzemplarz książki, dziękuję księgarni taniaksiazka.pl

tania książka

Polecam