Mikolajek_Gryizabawy_500pcxW sprzedaży od: 14 sierpnia      Tłumaczenie: Magdalena Talar                     Liczba stron: 288                              Oprawa: Twarda                        Wydawnictwo: Znak

       Dziś przedstawię Wam gratkę dla fanów Mikołajka. Które dziecko nie chciałoby poznać w co bawi się jego ulubiony bohater? Dzięki tej książce nuda nie grozi naszym pociechom przez okrągły rok, bo znaleźć w niej można dosłownie wszystko, rozpoczynając od zabaw na świeżym powietrzu, a skończywszy na  przepisach kulinarnych!  Tak! Nasze dzieci mogą wykazać się kreatywnością w kuchni, przygotowując proste przysmaki dla siebie, lub dla bliskich. Jak dla mnie wizja ogromnie kusząca, choć jeszcze nie zostałam uraczona żadnym daniem, ale podobno wszystko przede mną.

        “Gry i zabawy Mikołajka” To nie jest typowy poradnik, z resztą nic co by nim było nie zainteresowałoby dziecka, rządnego przygód. To wspaniale wydana pozycja, która zachęca szatą graficzną i nie tylko. Dzięki tej książce przypominamy sobie zabawy z naszego dzieciństwa,  ale również wraz z naszym potomkiem, poznajemy zupełnie nowy emocjonujący świat przygody. Z pewnością pomysły zawarte w tej książce, idealnie sprawdzą się w chłodne deszczowe wieczory, lub w upalne dni podczas których można korzystać z pogody, ale również szukać wytchnienia i spokoju w zacienionej części ogrodu. Pewnie zastanawiacie się, jaka zabawa może być na tyle elastyczna, aby zająć dziecko w upalne popołudnia jak i deszczowe dni? Oto odpowiedź.

1

TOM_5360

       Co to za gra? Wystarczy narysować kwadrat na 10 kratek ( u nas za pierwszym razem było troszkę więcej), a następnie rysować kreski tak, aby można było stworzyć z nich mały kwadrat. Ten kto zamknie kwadrat wpisuje w niego swoje inicjały i pod koniec zabawy wszystkie kwadraty zostają zliczone. Uwielbiam zabawy logiczne, a to jest właśnie jedna z takich gier, które uczą analizy i logicznego myślenia. Do tego doskonale nadaje się zarówno na deszcz jak i na plażę, gdy słońce doskwiera, a rodzice i dzieci marzą o chwili lenistwa pod kolorowym parasolem.

      To oczywiście nie wszystko. Przedstawiliśmy tylko jedną opcję znajdująca się w książce. Ale Mikołajek i jego koledzy zadbali, o to aby każdy znalazł coś dla siebie! Dla tego też możecie spodziewać się dosłownie wszystkiego, od zabaw ruchowych po zagadki i śmieszne dowcipy, które z pewnością umilą wam czas.

UWAGA Drodzy rodzice, ta książka uzależnia! Pewnego dnia zorientujecie się, że nie wyobrażacie sobie bez niej podróży, bo stanowi doskonałą alternatywę na nudę. Dzięki niej pani na N. znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i nie pojawia się przez długi czas.

Za możliwość zrecenzowania pozycji serdecznie dziękuję wydawnictwu Znak.