Przyzynam, że z pewną dozą niecierpliwości czekałam na kolejną bajkę napisaną przez Martynę Kwiatkowską, w której  mali bohaterowie zmagać się będą z kolejnymi wyzwaniami i przeciwnościami losu. Tym razem w moje ręce trafił zbiór pouczających opowiadań, które z pewnością spodobają się wielu dzieciom. Ogromną zaletą tej książki jest to, że starsze dzieci bez przeszkód mogą ją czytać samodzielnie, a młodsze z radością wsłuchają się w swoich rodziców, którzy do snu przeczytają im o przygodach czwórki przyjaciół.

 

O Krainie niesłabnących przyjaźni

Jeśli nie wiesz jaki prezent kupić swojemu dziecku z okazji świąt, urodzin, czy zupełnie bez okazji, to mam dla Ciebie świetną propozycję. Ta książka może być rozwiązaniem wszystkich problemów. ” Kraina niesłabnących przyjaźni” to zbiór dwunastu opowiadań, w których dorastający harcerze Dorcia, Tadek, Maciek i Renia uczą się relacji z innymi ludźmi, a także odkrywają, co w życiu jest najważniejsze.

Zdecydowanie moim ulubionym opowiadaniem jest „Kraina wielkiego lenistwa”, która w zabawny sposób opowiada o różnicach w postrzeganiu odpoczynku każdego z przyjaciół, a także zwraca uwagę na priorytety. Czasem, gdy zaplanujemy sobie dzień odpoczynku, do którego mamy przecież prawo, odczuwamy duże poczucie winy z tego powodu. Czwórka przyjaciół miała podobne dylematy. Jeśli jesteście ciekawi, do jakich wniosków doszli, to koniecznie kupcie swój własny egzemplarz „Krainy niesłabnących przyjaźni”.

Jednak to opowiadanie to jedynie kropla w morzu przekazu, jakie niesie ze sobą lektura tej pięknej bajki.

Każde z tych opowiadań to zupełnie inna historia i problem, który młodzi ludzie muszą rozwiązać. Czasem udaje im się wyjść z opresji samodzielnie, innym razem korzystają z pomocy dorosłych, jednak za każdym razem do przeciwności losu podchodzą z uśmiechem.

Ta książka to skarbnica wiedzy o relacjach rówieśniczych. W łatwy sposób przekazuje dzieciom jak ważne w przyjaźni jest zaufanie i wsparcie, a także wyrozumiałość. Bo czasem okazuje się, że coś co dla nas jest proste, dla innych może być problemem nie do przeskoczenia.

Pozwól swoim dzieciom poznać życiowe wartości, które w opowiadaniach przedstawione zostały w bardzo przystępny i pomysłowy sposób!

Promocja! Tylko do 16 listopada 2022 r. kupisz książkę „Kraina niesłabnących przyjaźni” w cenie promocyjnej za jedyne  49,99 zł!

O książce

Oprawa: Twarda
Autor: Martyna Kwiatkowska
Ilość stron: 192

 

Serdecznie dziękuję za piękny egzemplarz książki z dedykacją Martynie Kwiatkowskiej.