Lato to idealny czas na wyprawy do lasu i wspaniałą zabawę na łonie natury. Jeśli masz dziecko w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, to koniecznie musisz poznać sekrety leśnych zabaw, które sprawią, że Twoje dziecko będzie szczęśliwe, mogąc wybrać się z Tobą do lasu. Nie każde dziecko lubi aktywność na świeżym powietrzu, dlatego tak ważne jest, aby urozmaicać im ten czas.

 

O Lasoterapii

Jeśli nie wiesz jak aktywnie spędzić czas z dzieckiem na łonie natury to książka „Lasoterapia dla dzieci” będzie wspaniałym rozwiązaniem Twoich rozterek. Nie raz z pewnością próbowałaś przekonać swojego malucha do aktywnego spacerowania po lesie, jednak dzieci potrzebują zachęty w postaci dobrej zabawy. Zwykły spacer nie przyniesie im odpoczynku. Lasoterapia to książka zawierająca pomysły na zabawy w lesie zarówno dla mniejszych dzieci, jak i tych trochę starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wspaniałe w tej książce jest to, że podzielona została na 4 części. Każda z  nich to inna pora roku. I tak wiosną dzieci znajdą wspaniałe pomysły na zabawę dostosowane do pogody. Podobnie będzie latem, jesienią i zimą.  Wspaniałe w tej książce jest to, że nie trzeba jej czytać po kolei. Wystarczy otworzyć na odpowiednim rozdziale i dostosować zabawy do pogody, która aktualnie jest na zewnątrz.

Lasoterapia to książka, w której znaleźć można wiele kolorowych elementów do wycinania, zagadek i miejsca na wykonanie zadań. Po ukończeniu wszystkich możemy wyciąć dyplom dla dziecka, który sprawi mu ogromną radość i będzie świetną nagrodą za wykonanie wszystkich ćwiczeń.

 

O książce

Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Agata Preuss i Dorota Zaniewska
Ilość stron: 96

Serdecznie dziękuję za możliwość recenzji wydawnictwu Dragon.