Magnetyzm- Clementoni.

Magnetyzm- Clementoni.

26 grudnia 2013 7 przez Anna

      Niedawno pisałam o Mikołajkowej wtopie w postaci toru wyścigowego. Dziś natomiast opiszę świetną propozycję dla dzieci, którą z czystym sumieniem polecę każdemu. Nie wiecie co kupić dzieciom znajomym na urodziny, imieniny czy tez inną okazję? Problem z głowy.

 1

„Gra” przeznaczona jest dla dzieci  od 8 lat jednak mój 4,5 latek  był zachwycony, dla tego też postanowiłam opisać ten edukacyjny zestaw.

W jego skład wchodzą:

– 3 magnesy

– samochodzik

– podpora pod pierścienie magnetyczne

– plastikowe pudełeczko z opiłkami

– kompas

– przewodnik po świecie magnetycznym

      Cały zestaw kosztował 35 zł jednak były to pi9eniądze bardzo dobrze ulokowane, których zupełnie nie żałuję. Co można robić z takim zestawem?  Na prawdę wiele ciekawych rzeczy, które zajmują dziecko na długie chwile, fascynują i skłaniają do samodzielnych eksperymentów. Bo świat magnetyczny nie kończy się w tym  określonym pudełku, w nim ma jedynie swój początek.

2

3

8

7

4

5

6

Jakość wykonanych elementów jest bardzo dobra. Jedyne zastrzeżenie mam do plastikowego pojemnika, bo bardzo szybko widać na nim zarysowania. A jak wiadomo przy dzieciach zawsze coś spadnie, coś się zadrapie.  Według mnie, zestaw może być przeznaczony dla dzieci od lat 4.