Gdy byłam mała o 19:30 mama puszczała mi słuchowiska radiowe dla dzieci. Bardzo lubiłam te audycje, ale z biegiem czasu o nich zapomniałam. Kacper jako dziecko elektroniki wszechobecnej, wychowywał się na bajkach tych typowo telewizyjnych i na zwykłych książkowych. Wszystko przez to, że z góry skreśliłam bajki, których można posłuchać. Czemu? Sama nie wiem…

mimowszysko

     ” Mimo Wszystko” to płyta z pięknymi i życiowymi bajkami, które uczą dzieci i zachwycają dorosłych. Najmłodsi dowiadują się, jak radzić sobie z odrzuceniem i przeciwnościami losu, a to wszystko w bardzo przystępny sposób i dostosowany do potrzeb dzieci. W audiobooku znajduje się około godzinne nagranie,  pięciu wspaniałych bajek, czytanych przez genialnego aktora i satyryka Jerzego Kryszaka.

1. “Mimo wszystko… chcę mieć przyjaciół.”- Dorota Bełtkiwicz

2. “Mimo wszystko zostanę aktorem.”- Sylwia Serwach

3. “Mimo wszystko jestem gnerałem”- Ewa Bednarek

4. “O Wojtku, który mimo wszystko został sławnym malarzem.”- Grażyna Nowak

5. “Mimo wszystko… osiągnę sukces”- Joanna Sapa

“Mimo wszystko… chcę mieć przyjaciół” to nietuzinkowa opowieść o Matyldzie, małej meduzie, która została odrzucona przez piękne kolorowe rybki, tylko dlatego, że wyglądała inaczej niż one. Pomimo przykrości jakich doznała, meduza postanowiła się nie poddawać i nadal próbowała zaprzyjaźnić się z rybkami, jednak bez skutku. Pewnego dnia, zapominając o wszystkich przykrościach jakich doznała, rzuciła się na ratunek złośliwym koleżankom, które znalazły się w ogromnych tarapatach. A co było dalej? To mała tajemnica, którą my znamy, a Wy macie szansę poznać. 🙂

” Mamo! Dziękuję Ci, że mi puściłaś taką bajkę. Jutro będzie następna?”

      Myślę, że powyższy cytat jest najlepszym podsumowaniem tego, co chciałabym napisać, a na pewno zrobiłabym to nieidealnie i niewystarczająco dobrze. Bajki, które znajdują się e audiobooku, zaskarbiły sobie przychylność Kacpra, pomimo tego, że wcześniej nie miał do czynienia z tego typu nagraniami. Właściwie to, naciskając play i widząc minę dziecka, nie spodziewałam się aprobaty ani zrozumienia tematu. Jednak z każdym kolejnym zdaniem wypowiadanym przez Pana Kryszaka, Kacper wsłuchiwał się coraz bardziej. A konkluzją pierwszej wysłuchanej bajki, było zdanie zacytowane powyżej. Nie da się nie pokochać opowieści, które chwytają za serce i przenoszą w piękny, czasem pełen problemów, dziecięcy świat.

     Ja ze swojej strony, serdecznie polecam płytę każdemu, kto uwielbia bajki i chciałby spróbować czegoś zupełnie nowego. Czegoś co wciągnie i małego i dużego.

Za egzemplarz recenzyjny, serdecznie dziękuję  wydawnictwu Oficyna MM .