Iwona Sobolewska " Odkąd Cię Poznałam"
Dorastanie w rodzinie, która nie jest pełna, nie jest łatwe. Gdyby się zastanowić, to dorastanie nie jest łatwe w żadnej sytuacji, jednak z pewnością będzie trudniejsze, jeśli nie ma się koło siebie matki, która utuli, nauczy relacji lub po prostu wysłucha. W takich momentach nastolatek zazwyczaj buduje wokół siebie mur, którego nie pozwala przeskoczyć nikomu, w obawie przed zranieniem. Tak było w przypadku Blanki 15-latki, która stroniła od nowych ludzi, jednak dobrze czuła się w kameralnym grono znajomych, którzy już ją znali i akceptowali.

Dorastanie w rodzinie, która nie jest pełna, nie jest łatwe. Gdyby się zastanowić, to dorastanie w ogóle nie jest łatwe . Z pewnością jest trudniejsze, jeśli nie ma się koło siebie matki, która utuli, nauczy relacji lub wysłucha. W takich momentach nastolatka zazwyczaj buduje wokół siebie mur, którego nie pozwala przekraczać nikomu.A wszystko to w obawie przed zranieniem. Tak było w przypadku Blanki 15-latki, która stroniła od nowych ludzi, jednak dobrze czuła się w kameralnym grono znajomych. Przy nich czuła się bezpiecznie, oni już ją znali i akceptowali.


Iwona Sobolewska to młoda autorka, w swoich powieściach opierając się na osobistych doświadczeniach. Pisze głównie dla nastolatków i o nastolatkach. Spod jej pióra wyszły takie książki jak: „Perfekcjonistka”, „Czarna Owca”, „Zwierciadło duszy”, „Jeszcze się spotkamy”, „Łańcuszek”.


O książce.


Blanka nie jest zwykłą radosną nastolatką tak jak jej rówieśnicy. Jej start w dorosłość nie jest łatwy, lecz ma to szczęście, że trafia na rówieśników, którzy powoli pozwalają jej się otworzyć. Albo raczej to oni zmuszają ją do wyjścia ze swojej strefy komfortu i do zwrócenia uwagi na to, że życie, ludzie i miłość może być piękna. Blanka zaczyna się otwierać, gdy poznaje Piotrka, który okazuje jej wiele wsparcia, wyrozumiałości i cierpliwości. Postawa chłopaka sprawia, że Blanka zaczyna odkrywać, co to jest miłość i że nie zawsze lokujemy swoje uczucia w osobach, które mogą nam je odwzajemnić. Piotrek jest niestety chłopakiem jej najlepszej koleżanki i to do niej należy jego serce.


Niestety jak to w nastoletnim życiu bywa, czasami trafiamy na nieprzychylne osoby. Tak też było w przypadku głównej bohaterki, która od początku nie potrafiła znaleźć wspólnego języka z Aleksem. Właściwie brak porozumienia to jedno, a obopólna niechęć to drugie.

Odkąd Cię Poznałam.


„Odkąd Cię Poznałam” to powieść przeznaczona dla nastolatek. Nie będę udawać, że było mi łatwo wczuć się w postać głównej bohaterki, która ma już zdecydowanie inne problemy niż moje. Jednak było w niej kilka cech, które mogłabym odnaleźć w sobie. Bardzo podobała mi się relacja, jaka była między Blanką, a jej tatą. Myślę, że przeżycia z przeszłości i fakt, że mieli tylko siebie, podkreśliły niezwykłość ich uczucia i wzajemnego szacunku, jakim się darzyli.


Zdecydowanie polecam tę książkę, dla osób poniżej 20 roku życia. Jednocześnie coraz bardziej dostrzegam, że autorka „dorasta” wraz ze swoimi postaciami. Mam ogromną nadzieję, że za jakiś czas przeczytam powieść Iwony Sobolewskiej, skierowaną do starszych czytelników.


O KSIĄŻCE:
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Iwona Sobolewska
Ilość stron: 319
Serdecznie dziękuję za możliwość recenzji wydawnictwu Dragon.