Leo to mały chłopiec wychowujący się w sierocińcu. Nigdy nie miał taty, a wspomnienia o umierającej mamie wywołały u niego tak ogromną traumę, że chłopiec od jej śmierci nie wypowiedział ani jednego słowa. Był z tych dzieci, których nikt nie lubił, nawet rówieśnicy mający go za dziwaka. Sekret Leona był jeden i bardzo prozaiczny, pragnął miłości i opieki jak każde dziecko. Pewnego dnia udał się w odwiedziny do tajemniczego mężczyzny, który okazał się być bajkowym rekwizytorem. Starszy pan zapałał sympatią do małego chłopca i pozwolił mu towarzyszyć w naprawach różnych sprzętów. Jednak pewnego dnia Leo postanowił ukryć się i wyruszyć z rekwizytorem w podróż. Jak skończyła się ta historia? Tego nie zdradzę, ale mogę napisać, że odwiedzili wiele ciekawych i czasem nawet niebezpiecznych miejsc.

rekwizytor_otto

otto 2

otto 3

    ” Otto Rekwizytor” to kolejna bajka z serii Przygód Małych Marzycieli, tym razem autorzy postanowili przekazać podstawową wiedzę o tym, po co każdy z nas żyje. Wszyscy chcą kochać i być kochanymi. Nie inaczej było z małym Leonem, który jako sierota nie miał łatwego dzieciństwa. Był bardzo zamknięty w sobie, dopiero przyjaźń ze starszym człowiekiem, sprawiła że otworzył swoje serce na innych i pozwolił sobie na obdarzenie kogoś zaufaniem.

  Jeszcze na żadne książki mój sześciolatek nie czekał tak jak na tą serię. Z zadowoleniem obserwuję jak rozsmakowuje się w treści i sam dochodzi do zaskakujących jak na tak małego człowieka wniosków. Serdecznie polecam tę książkę, i chyba nawet śmiało mogę odnieść się do całej serii, każdemu dziecku i dorosłemu.

Oprawka: Miękka

Autorzy: Vincent Zabus i Renaud Collin

Ilość Stron: 36

Wydawnictwo: Siedmioróg

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.