Zawsze myślałam, że będę pamiętać jak to jest, być nastolatką i że problemy w tym okresie urastają do monstrualnych rozmiarów. Mimo moich starań zapomniałam o tym i uświadomiłam to sobie dopiero podczas czytania „Perfekcjonistki”. Ogromnie się cieszę, że miałam okazję doświadczyć czegoś, sięgając po książkę przeznaczoną w głównej mierze dla młodzieży.


Iwona Sobolewska to młoda autorka, w swoich powieściach opierając się na osobistych doświadczeniach. Pisze głównie dla nastolatków i o nastolatkach. Spod jej pióra wyszły takie książki jak: „Perfekcjonistka”, „Czarna Owca”, „Zwierciadło duszy”, „Jeszcze się spotkamy”, „Łańcuszek”.


O książce.


Zraniona przez byłego chłopaka Julita, całkowicie zamknęła się na miłość i na relacje z innymi ludźmi. Za punkt honoru postawiła sobie perfekcjonizm w każdej wykonywanej czynności. Była najlepsza we wszystkim, za co tylko się wzięła. Jej oziębłość i wycofanie miało ogromny wpływ na relacje z siostrą i rodzicami, nie dopuszczała do siebie również chłopców, którzy mogliby być zainteresowanie relacją z nią. Jej życie zaczęło się zmieniać, gdy dała się namówić siostrze na zabawę sylwestrową w jej szkole, na której poznała tajemniczego chłopaka i – co gorsza – została zmuszona przez dziewczynę, której nigdy nie lubiła, do czegoś, na co nie zdecydowałaby się nigdy w życiu. Ten jeden dzień zmienił zupełnie jej życie, które nabrało barw i tempa. Nie było łatwiejsze, można nawet stwierdzić, że stało się trudniejsze, ale przeciwności losu, jakie napotkała, sprawiły że zaczęła dostrzegać to, czego dotąd nie zauważała.


Czytając „Perfekcjonistkę”, starałam się wczuć w rolę nastoletniej zranionej dziewczyny i nie było to łatwe. Dzieli nas około 10 lat, a ja już postrzega wszystko z innej perspektywy. Nie mniej, lektura książki Iwony Sobolewskiej sprawiła mi sporą frajdę. Cofnęła w okres licealny i odmłodziła, pokazując co w danym czasie było, dla mnie samej, dużą wartością. Próbowałam postawić się w sytuacji, w której znalazła się główna bohaterka i poniekąd udało mi się to. Książkę pochłonęłam z uśmiechem na ustach, była lekka i niezwykle przyjemna w swoim odbiorze.


Perfekcjonistka” to powieść dla młodzieży, ale i nie tylko. Bardziej doświadczeni również znajdą w niej coś dla siebie. To idealna pozycja na nadchodzące lato i ciepłe wiosenne wieczory. Jest miła lekka i przyjemna, dlatego warto po nią sięgnąć lub zrobić komuś prezent.

O KSIĄŻCE:
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Iwona Sobolewska
Ilość stron: 189


Serdecznie dziękuję za możliwość recenzji wydawnictwu Dragon.