Polska- Co wiem o swojej ojczyźnie

Polska- Co wiem o swojej ojczyźnie

25 sierpnia 2015 3 przez Anna

     Myśląc o przyszłości i biorąc pod uwagę, że obecnie Kacprowi podają się książki z ciekawostkami przyrodniczymi, ale i nie tylko. Pomyślałam, że może za jakiś czas zainteresuje go historia i jego własny kraj. Tak właśnie po wielu godzinach przemyśleń wybrałam książkę o Polsce. Książkę, która miała zaciekawić i zmotywować do zgłębiania wiedzy o przeszłości i o teraźniejszości.

Polska1

Polska2

Polska3

Polska4

    Zanim listonosz dostarczył mi ją do rąk własnych, wyobrażałam sobie, że książkę pokaże dziecku i zalegnie na półce czekając na lepsze czasy. Jednak nic bardziej mylnego, Kacper przepadł zachwycony kolorowymi obrazkami i wieloma zadaniami, które rozwiązujemy razem w porze snu. Taki nasz mały relaks przed pójściem spać, połączony z nauką, która wychodzi niepostrzeżenie podczas zabawy.

   Co jest ogromnie ważne? Książka jest dostosowana do młodszych dzieci, teksty nie są nadmiernie rozbudowane, przez co mały czytelnik jest w stanie zrozumieć czytaną treść. Co prawda, książka wymaga bieglejszego czytania niż są w stanie zrobić to sześcio czy siedmio latki, ale pytania i zadania zawarte w książce mają różny stopień trudności i z pewnością młodsze dzieci, przy pomocy swoich rodziców, świetnie sobie z nimi poradzą.

 

Oprawka: Miękka

Format: A4

Ilość Stron: 64

Wydawnictwo: Siedmioróg

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.

Polecam