„Trudna Miłość” Gabriela Gargaś

„Trudna Miłość” Gabriela Gargaś

13 lutego 2019 1 przez Anna

Po tę cudowną powieść sięgnęłam z pewnością, że się nie zawiodę. Wszak z twórczością Gabrieli Gargaś miałam już styczność, czytając „Wieczór taki jak ten”. Przed lekturą „Trudnej Miłości” dałam sobie całkowite prawo do oczekiwania na wspaniałą historię utopijnego uczucia. Dostałam coś więcej z mocniejszym i bardzo dobitnym przekazem. W swojej książce autorka pokazuje, że miłość tak trzeba się nauczyć. A żeby prawdziwie kogoś kochać i móc dać się kochać drugiej osobie, trzeba najpierw zaakceptować i polubić samego siebie.


Gabriela Gargaś to autorka książek obyczajowych z wykształcenia ekonomistką specjalizującą się w bankowości. Mieszka w Szkocji wraz z mężem i dzieckiem. Prowadzi firmę produkującą lalki, maskotki, wyroby z drewna, koronek oraz ręcznie robioną biżuterię z bursztynu. W 2011 roku zadebiutowała powieścią „Jutra może nie być”. Oprócz tego napisała jeszcze: „Pośród żółtych płatków róż”, „W plątaninie uczuć”, „Tylko Ty”, „Wybacz mi” i „Taka jak Ty”.


O powieści:


Natalia prawie 40-letnia żona i matka, zajmująca się prowadzeniem domu w pewnym momencie swojego życia orientuje się, że jest jej źle w małżeństwie i że gdzieś przegapiła moment dorastania swojej córki. Ze zdziwieniem obserwuje, jak jej relacje z mężem i córką, są dalekie od jej wyobrażeń i obarcza w myślach winą męża. Pogrążona w swoim świecie i niejako na siłę z wyciągnięta z niego przez rzeczywistość, która ją przytłacza, orientuje się, że przegapiła kilka lat życia swojego i własnej rodziny. Dzięki wsparciu przyjaciółki zaczyna dostrzegać, że nie przegrała życia i że może wiele osiągnąć, jeśli się postara. Tylko czy jej przebudzenie uratuje rodzinę i miłość? Czy odnajdzie drogę do serca męża i córki? I czy przyszłość ułoży się tak, jak sobie ją wymarzyła?


Podczas lektury powieści „Trudna Miłość” z łatwością odnajdywałam w głównej bohaterce cząstki samej siebie. Tak wiele nas różni, ale jednak każdy człowiek potrafiłby się utożsamić z główną bohaterką, która przestała odnajdywać się w życiu rodzinnym, a zaczęła żyć marzeniami i serialami. Z zaciekawieniem i z zapartym tchem czekałam na rozwój zdarzeń i na to, czy główna bohaterka, dla idealnej miłości będzie w stanie rzucić na szalę własne małżeństwo. A potem z nadzieją i trochę z ulgą obserwowała, jak zaczyna się budzić do życia. A gdy już myślałam, że nic już nie może się wydarzyć, że to już koniec i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie, nastąpił zwrot akcji, który z powodzeniem mogłabym nazwać życiem. Bo to właśnie życie nie jest nigdy czarne ani białe. Ma za to wiele barw i odcieni szarości.


„Trudna Miłość” jest historią o zagubieniu, wielkich marzeniach, miłości, przyjaźni i bólu. O transformacji głównej bohaterki z poczwarki w pięknego motyla. To lektura dla każdej, żony, matki, córki i kobiety, bo każda z nas może kiedyś zorientować się, że czegoś jej brak… Czy na pewno wszystko jest stracone?

O KSIĄŻCE:
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Dragon
Autor: Gabriela Gargaś
Ilość stron: 352
Serdecznie dziękuję za możliwość recenzji wydawnictwu Dragon.