Zagadki, zadania logiczne i ćwiczenia, to doskonały sposób na rozwój dziecka. Tym bardziej jeśli sprawiają radość i zachęcają małe dziecko do pogłębiania swojej wiedzy. W kioskach, w sklepach i hipermarketach znaleźć można niezliczoną ilość takich bloków do nauki, ale ja przedstawię dziś książki z serii ” Uczę się mierzyć czas” i ” Uczę się pisać poprawnie”. Obydwa zeszyty ćwiczeń przeznaczone są dla dzieci od klasy 1 do 3, choć ta pierwsza może zainteresować młodsze dzieci.

uczę się

uczę się2

uczę się3

   Ogromną zaletą tych zestawów ćwiczeń jest rozwój zdolności manualnych dziecka które zachęcane jest do kolorowania, ale również do starannego pisania. Maluch uczy się także logicznego myślenia.

    Bloki edukacyjne, to świetny pomysł na spędzenie długich i często zimnych jesiennych wieczorów. Dostarczą wiele radości i zabawy, a przy okazji pobudzą rozwój dziecka i obudzą jego głód na wiedzę. Co ciekawe, zadania skonstruowane są tak, że większość z nich dzieci są w stanie zrobić same, jeśli oczywiście potrafią przeczytać polecenie.

Oprawka: Miękka

Format: A5

Wydawnictwo: Promocja

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.