Mówię Poprawnie- Gra Logopedyczna

Mówię Poprawnie- Gra Logopedyczna

10 maja 2013 0 przez Anna

     Czy wasze dzieci mają problem z wymową? No to jest nas więcej. Mój syn do tej pory nie wymawia: „sz”, „cz”, „dż”, „r”. Ćwiczyliśmy trochę na własną rękę, ale skutkowało to głównie zniechęceniem, irytacją i złością małego. Więc odpuszczaliśmy na jakiś czas. Potem znowu próbowaliśmy i tak minął nam rok. Ostatnio Kacper zaczął przejawiać chęci do tego, aby wyrazy wymawiać porwanie, nie wiem może w końcu usłyszał, ze coś jest nie tak i sam próbował się uczyć. Oczywiście z naszą pomocą. Szukając prezentu urodzinowego, przypadkiem trafiliśmy na świetną grę.

MÓWIĘ POPRAWNIE- GRA LOGOPEDYCZNA.

  Mówię Poprawnie to gra przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Ma ona na celu naukę poprawnej wymowy głosek „s”, „z”, „ź”, „ż”, „sz”, „cz”, „dz” itp. Od zwykłych ćwiczeń różni się tym, że dziecko praktycznie zapomina o tym, że się uczy.

-8 pionków

-kostka

-plansza

-96 kartonów z wyrazami

-instrukcja

Producent: Alexander

Reguły: Grać można na dwa sposoby. Dzieci, nie mające problemu z wymawianiem głosek mogą grać bez kartonów, te które jeszcze się uczą, będą miały wielką frajdę z korzystania z tabliczek. Wybieramy kolor pionków i dwa pionki w tym samym kolorze, układamy w rogu planszy. Grę zaczyna ta osoba, która wyrzuci 6 oczek.  Obok planszy układamy w trzech kupkach kartony, segregując je według kolorów gwiazdek. Po rozpoczęciu gry, za każdym razem gdy pionki staną na gwiazdce, należy wylosować jeden karton i poprawnie wypowiedzieć, zamieszczony na nim wyraz. Gra kończy się, gdy obydwa pionki wykonają pełne okrążenie i staną na odpowiadających sobie kolorach na środku planszy.

Minusów jako takich nie  dostrzegłam. Przynajmniej na razie. Gra jest wykonana solidnie i estetycznie. Kartoniki z wyrazami są solidne i trwałe.

Cena: 25 PLN Koszt może do najniższych nie należy, ale uważam, że gra jest warta takiej kwoty.

Moja Ocena: 5/6

Polecam