logo

     Logo jest pierwszym elementem, z którym czytelnik ma pierwszy kontakt, wchodząc na naszą stronę. Jeśli ktoś w miarę długo prowadzi bloga, to jest w stanie sobie wyobrazić, że jego wygląd szybko się nudzi. O ile możemy przebierać w szablonach i w miarę łatwo, można je dostosować do swoich potrzeb, o tyle z grafiką jest już gorzej. No chyba, że ktoś ma zdolności i stosowną wiedzę. U mnie z nią na bakier, a i chęci do nauki kruczków graficznych brak.

logo

      Szukając rozwiązania idealnego, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób, będę mogła stworzyć logo. Wpadłam na kilka stron. I o ile utworzenie grafiki było darmowe, o tyle pod sam koniec okazywało się, że za logo trzeba będzie jednak zapłacić, a przynajmniej za pożądaną większą rozdzielczość. Dlatego też uznałam, że podzielę się wiedzą tajemną, gdzie takie cuda można zrobić, bez opłat. Bo umówmy się, nie każdy bloga prowadzi dla zarobku, a i też nie każdy, który nawet o tym myśli, już teraz na nim zarabia. Za to każdy chciałby, żeby jego miejsce w sieci wyglądało schludnie i ładnie.

Logo i baner na bloga.

        Poniżej zamieszczę kilka linków do stron, które mają do dyspozycji grafikę i bardzo intuicyjny kreator, w którym modyfikować można swoje wymarzone blogowe logo lub baner.

1. Logo Factory Web , strona bardzo intuicyjna, po jej załadowaniu ukazuje się miejsce do pracy nad naszą grafiką. Zjeżdżając w dół, z łatwością dobrać możemy odpowiednią grafikę. A potem w spokoju można oddać się dodawaniem odpowiedniego tekstu i rozmieszczeniem wszystkiego w przestrzeni.

2. Free Logo Generator, Jeśli ktoś ma problem z ustawieniami w PhotoShop’ie, to w tym programie, może zrobić całkiem przyjemnie wyglądający napis. Niestety grafika, jaką oferuje program, jest bardzo uboga.

3. Banner Maker, Całkiem przyjemny i prosty program w którym można wykonać banner na bloga. Spory atutem jest to, że można na samym początku określić rozmiar obiektu jaki jest nam potrzebny. Tu akurat wielkość nie stanowi ograniczenia. Do tego ma kilka całkiem ładnych gotowych banerów, które wystarczy tylko dostosować dodając odpowiedni napis.

 

A gdyby grafika, którą proponują powyższe kreatory, nie była wystarczająca, można skorzystać z darmowej grafiki wektorowej dostępnej w internecie, załadować ją do kreatora i dodać ciekawy napis.

Miłej zabawy:).