Do niedawna byłam zagorzałą przeciwniczką kanałów na YT. No może ta przeciwniczka to przesada, ale zupełnie nie interesowały mnie kanał podobne do blogów. Korzystałam jedynie z filmików dotyczących ćwiczeń. Tak! Bardzo lubię je przeglądać, ćwiczyć czasem też, ale to temat na zupełnie osobny wpis.

      Jakiś rok temu pierwszy raz za subskrybowałam jedną taką małolatę, która gadała z sensem i hipnotyzowała stylem wypowiedzi. Ta małolata jest raptem 4 może 5 lat młodsza ode mnie, więc to określenie możecie śmiało uznać za żartobliwe. Obejrzałam praktycznie każdy jej film i z niecierpliwością czekałam na kolejne. Tyle, że z racji studiów filmiki pojawiały się rzadziej, a ja zaczęłam szukać czegoś innego, czegoś co wypełniłoby oczekiwanie na nowości w ulubionym kanale. Klikałam w przypadkowe linki i trafiałam do świetnych i mniej świetnych miejsc. Te świetne dla mnie, zobaczycie poniżej, bo to o nich dzisiejszy post.

hand-589488_1280

Najlepsze kanały na YouTube:

1. Wobec Obiektywu. Zdecydowany numer jeden, bo to od niej wszystko się zaczęło. Wobec Obiektywu i szalona studentka, a gdy zaczęłam ją oglądać była jeszcze licealistką. Jej światopogląd czasem pokrywa się z moim, innym razem nie, ale nieprzerwanie 2-3 razy w tygodniu sprawdzam czy pojawił się nowy filmik.

2. Julia Kobus. Podchodziłam do niej jak pies do jeża, bo na początku coś mi nie pasowało, ale później się wciągnęłam. A już wiem, przyzwyczajona do perfekcjonizmu Olgi z Wobec Obiektywu, przeszkadzała mi jakość filmów Julii. Mimo wszystko treść zwyciężyła i młoda mama walcząca z przeciwnościami losu zaskarbiła sobie moją sympatię. Jeśli ktoś lubi szczerość i radość z najprostszych rzeczy, to ten kanał jest idealny. Jeszcze nigdy nie widziałam żeby ktoś się tak cieszył z zakupu wieszaków, czy miseczek kuchennych, a Ona to potrafi!

3. O matko i córko. Ten kanał odkryłam stosunkowo niedawno, ale spodobał mi się ogromnie. Dwa pokolenia, jeden filmik i perfekcyjne dogranie. To zdarza się tylko w idealnych związkach matki i córki. Te panie uzupełniają się w taki sposób, że ich współpraca jest harmonijna i miła dla oka.

4. Nissiax83. Ogólnie kanały o kosmetykach średnio mnie interesują, ale ten oglądam namiętnie. Ilekroć coś oglądnę, to zawsze sobie obiecuję, że zacznę używać kosmetyków. Oprócz eyelinera, tuszu do rzęs i oczywiście kosmetyków higienicznych nie używam niczego, ale co tam. Ten kanał przyciąga.

5. SzavkaWORLD. Wpadłam na nią kiedy szukałam informacji o programach Ewy Chodakowskiej i ich skuteczności. Jakoś tak wyszło, że zostałam, choć to nie kanał o odchudzaniu, ale porusza tak wiele ciekawych tematów, że z ciekawości wracam co jakiś czas i nadrabiam nowe filmiki.

     Tak sobie myślę, że kanałów na które czasem zaglądam jest więcej, ale te 5 odwiedzam bardzo systematycznie i to one w moim mniemaniu, najbardziej zasługują na polecenie. Swoją drogą taka ze mnie youtuberka, że jak przyszło do zalinkowania kanałów, to okazało się, że subskrybuję wszystkie oprócz tego mojego pierwszego na liście. Czyli zasłużone miejsce pierwsze, bo wchodzę tam i sama sprawdzam czy jest coś nowego. Nikt, dosłownie nikt, mi o tym nie przypomina.

A teraz chętnie się dowiem jakie kanały na YT, Wy najchętniej odwiedzacie?