Top 7 kanałów na YouTube.

Top 7 kanałów na YouTube.

16 marca 2019 2 przez Anna

Dawno nie pisałam o moich preferencjach. Recenzje przeczytanych książek pojawiają się dość często, blogów czytam i są to sympatie z dawnych lat, za to często słucham i oglądam kanały na YouTube. 4 lata temu podzieliłam się z Wami moimi ulubionymi kanałami z filmami, a zrobiłam to we wpisie „Od blogera do Youtubera” , które oglądałam i od tamtej pory zmieniło się sporo. Dziś polecę Wam kilka aktualnych i ciekawych kanałów, przez które zarywam noce, albo dzięki których znienawidzone przeze mnie gotowanie milej mi upływa.


Top 7 kanałów na You Tube.


1. Mama Lama – Dwie mamy, które są normalne i nie boją się mówić, jak radzą sobie z macierzyństwem i nie tylko. Bardzo przyjemny kanał, który porusza wiele ciekawych tematów dotyczących rodzicielstwa, a jest on prowadzony w tak subtelny sposób, że odbiorca nie czuje się zobowiązany do życia i postępowania tak jak jego autorki. Wspaniałe w tym wszystkim jest to, że do oglądania można podejść na ludzie, z herbatką lub soczkiem i dowiedzieć się czegoś wartościowego. Coś jak spotkanie z koleżankami na ploty.


2. Zielone Pogotowie – Laik ogrodowy taki jak ja, wpadł na kanał, który oferuje realną i wartościową widzę dotyczącą pielęgnacji roślin, aranżacji ogrodów i wielu innych czynności, które początkujący i profesjonalni ogrodnicy powinni wykonać. Tak się wkręciłam w kanał prowadzący przez tatę i jego córkę, że z niecierpliwością czekam na kolejny i następny film.


3. Ciut więcej– Jak nie kupować w świecie, który proponuje nam zakupy praktycznie na każdym kroku? Jak oszczędzić na opakowaniach i zadbać o środowisko? Nie wiesz nic o Zero Waste? Ja też niewiele wiem, ale z każdym kolejnym filmikiem dowiaduje się więcej i więcej. Choć nie jestem zagorzałą propagatorką dbania o środowisko i właściwie bliżej mi do tej drugiej gorszej części społeczeństwa, to świetnie ogląda mi się młodą i naturalną Karolinę, która nie usiłuje mnie przekonać, że bez danego kremu, który dostanę w sklepie X, moje życie będzie gorsze. A wręcz przeciwnie, autorka pokazuje, że nie zawsze trzeba kupować dużo i bez zastanowienia, żeby być szczęśliwym.


4. WWWLOSY.PL -Wszystko o pielęgnacji włosów w jednym miejscu. Nie byłam w stanie oglądnąć wszystkiego, nie wszystkie opcje przeznaczone są dla moich włosów, ale jedno wiem na pewno, w końcu trafiłam na miejsce, które od a do z pokazuje jak zająć się niesfornymi włosami, które nie współpracują, są cienkie, przesuszone, przetłuszczone za bardzo pokręcone lub za proste. A doskonałą wizytówką kanału jest sama autorka i jej cudowne włosy. Też chcę takie mieć. Może nie tak długie, ale tak zadbane.


5. Szarlott Dziewczyna z sąsiedztwa, która się nie poddaje. Zaczęłam ją oglądać, gdy jej kanał był malutki. Teraz bardzo rozwinęła skrzydła, a przy tym została taka jak dawniej. Nadal lubię ją podglądać w trakcie gotowania. Słuchać tego, jak mówi o pierdołach i całkiem ważnych rzeczach. Oglądając ją, chce mi się bardziej. Zaraża swoją pozytywną energią.


6. 7 Metrów Pod ZiemiąUwielbiam wywiady, które pojawiają się na kanale, właściwie chyba nie było tematu, który został poruszony, a który by mnie nie zainteresował. Rafał Gębura jest wspaniałym słuchaczem i potrafi wydobyć ze swoich gości najciekawsze informacje. Dodatkowy klimat tworzy miejsce, w którym nagrywane są wywiady, a jest to podziemny parking jednego z Warszawskich biurowców.


7. Globstory– Ten głos… właściwie to on sprawił, że zaczęłam oglądać pierwszy film podróżniczy i zamiast na treści, skupiłam się najpierw na nim. Globstory oglądam od niedawna ( jakiś rok) , bo właściwie tematyka podróżnicza jest mi zupełnie obca, ale każdy nowy film witam z ogromnym bananem na twarzy. Nie często można trafić na podróżnika, w tym wypadku podróżniczkę, która jest tak ludzka, mądra i normalna jak Kaja. Podróże, które opisuje, nie mają nic wspólnego z szeroko pojętym konsumpcjonizmem. Wręcz przeciwnie, w dużej mierze są nastawione na poznanie ludzi, kultury i odkrycie mniej znanych i uczęszczanych miejsc. Pewnie nigdy nie pojadę tam, gdzie autorka kanału, bo nawet nie mam takich marzeń, ale lubię słuchać, gdy mówi, i jak mówi. To trzeba zobaczyć, żeby przekonać się, że na YT, oprócz zabawy i rozrywki jest też coś więcej. Ma przekaz, dobrą treść i coś co sprawia, że chce się czekać na kolejne materiały.


Bonus!


Miałam już zakończyć top topów YouTube, ale stwierdziłam, że należy Wam się bonus. Czasem, gdy nie mam ochoty na filmy, włączam kanał Accantus i słucham. Uwielbiam wokalistów śpiewających w tym studiu, mam swoje ukochane piosenki, które są dla mnie lepsze od oryginału. Dlatego dzielę się i tym miejscem, które uwalnia mnie od stresu i sprawia, że się relaksuję.


Chętnie się dowiem, co was relaksuje i co Wy lubicie oglądać. Linki są bardzo mile widziane zarówno do Waszych kanałów, jak i do tych, które chcielibyście polecić. A może słuchacie jakichś podcastów?