Ogród

6 powodów, dla których warto mieć działkę ROD.


Dlaczego warto mieć działkę ROD?


1. Jeśli mieszkasz w bloku i tęsknisz za zielonym azylem w ciepłe letnie dni, to znajdziesz go właśnie tam. Oczywiście można też spacerować po lesie, wyjeżdżać nad wodę, w góry i w inne miejsca, ale czasem nie ma na to chęci ani funduszy. Wtedy działka może stać się czymś w rodzaju cichej przystani, w której naładujesz baterie i odpoczniesz.


2. Poznasz wielu ciekawych ludzi. Jeśli myślisz, że działkowiczami są wyłącznie zgrzybiali i wredni emeryci, to się mylisz. Może średnia wieku nie mieści się w okolicy 20-stki, ale coraz więcej młodych ludzi dostrzega potencjał w działkach. Hermetyczne dotąd środowisko działkowców, otwiera się na młodych i z sympatią podchodzą do nowych sąsiadów. Chętnie służą pomocą, radą i nie pogardzą rozmową.


3. Bez obaw możesz oddawać się grillowaniu. Niestety na miejskich osiedlach nie jest to legalne, a we własnym ogródku działkowym możesz rozkoszować się smakiem grillowanych potraw w samotności lub w towarzystwie znajomych.


4. Możesz mieć własne warzywa i owoce. Niektórzy działkowcy, swoje działki traktują jak grunt rolny. Sadzą warzywa, krzewy i drzewa owocowe, z których czerpią korzyści. Oczywiście można połączyć przyjemne (część rekreacyjną) z pożytecznym (warzywnik/sad). Wszystko to kwestia priorytetów i rozplanowania.


5. Oderwiesz się od elektroniki. Pomyśl co robisz najczęściej, gdy się nudzisz. Ja zazwyczaj scrolluję Facebooka lub Instagram. Efektem jest rozdrażnienie, zmęczenie. Posiadając działkę zmuszeni jesteśmy o nią dbać. Męczymy się fizycznie kosząc trawę czy wykonując inne czynności, ale nasz mózg odpoczywa od prze bodźcowania elektroniką.


6. Możesz stworzyć prywatny plac zabaw dla Twojego dziecka. Ci, którzy mają dzieci, wiedzą jak niejednokrotnie podczas upałów ciężko o zorganizowanie czasu maluchom, gdy w miejskich placach zabaw nie ma ani jednego drzewka, a żar leje się z nieba. W ogródku działkowym może znaleźć się nie tylko piaskownica i huśtawka, ale również zjeżdżalnia, trampolina czy basen.


Bycie działkowcem jest modne.


Kilka lat temu, gdy rozglądałam się za działką, jeszcze nie były one tak modne wśród młodych małżeństw czy nawet singli. Oczywiście zdarzali się młodsi właściciele, jednak zazwyczaj prym wiedli emeryci. Sporo osób, gdy mówiłam im o tym, że rozglądam się za taką działką, dziwiło się, po co mi ona.
Sporo zmieniło się, gdy zostaliśmy zamknięci w domach i młodzi ludzie zaczęli doceniać te emeryckie skrawki ziemi. To właśnie tam mieliśmy swój mały azyl, gdy społeczeństwo skupiało się na izolacji. Zaczął się na nie popyt i mam nadzieję, że będzie on trwał, bo to wszystko ma potencjał. A jeśli zastanawiacie się jak kupić działkę ROD, to powstał o tym wpis.

2 komentarze

  1. Marzy mi się działka albo własny ogródek, ale jestem realistką i wiem, że przy naszym trybie życie zabrakłoby nam czasu (i chęci), aby się takim miejscem odpowiednio zająć.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.