Ogród

Maj 2019 na działce.

Mamy połowę maja i prace na działce idą pełną parą. Wdrażamy pomysły, które przyszły nam jeszcze w ubiegłym roku. Ostatnio mój mąż oglądał stare zdjęcia działki i zebrało się nam na wspomnienia tego, ile pracy trzeba było włożyć, w doprowadzenie jej do takiego stanu, w jakim znajduje się obecnie. Nigdy nie publikowałam tu zdjęć, które zrobiliśmy tuż przed rozpoczęciem prac i obiecałam sobie, że jeszcze w tym roku na blogu znajdzie się taki wpis. 


Wylewka na taras.


Nie byłam do końca przekonana do wylewki, prędzej poszłabym w jakieś płyty, które pozwoliłyby równo postawić stół i krzesła obok altany. Mąż mój się uparł i dopiął swego. Nie żałuję. Powiem więcej, panowie z firmy Piotrowski Okna i Drzwi, którzy robili nam wylewkę, byli błyskawiczni i profesjonalni. Do tego mili i cierpliwi, a to się ogromnie ceni, szczególnie w obecnych czasach. No i ogromny plus, że żaden z panów mnie nie opierniczył, że musiał po mnie poprawiać brzeg wylewki, bo próbując dostać się do altany, zawadziłam ojej brzeg. Zrobiłam to nieświadomie i żyłabym sobie w przekonaniu, że mi się udało oddać skok niczym kozica górska, która bez problemu pokonuje uskoki skalne i niczym błyskawica znajduje się na szczycie, gdyby nie wprawne oko fachowca. Wrodzona czujność jednego z panów, uchroniły mnie przed dozgonnym patrzeniem na zniszczony brzeg. No niestety, do kozicy mi daleko, a wylewka się lekko uszkodziła, ale panowie naprawili! Efekt ich pracy bardzo mi się podoba, oceńcie sami.Ogrodzenie.


Od sąsiadów dzieliła nas siatka, która nie zapewniała za grosz intymności. Oczywiście, nikt sobie w drogę nie wchodził, ale miło jest posiedzieć na działce i nie krępować się. W momencie, gdy do nas ktoś przychodził i siedzieliśmy w miejscu, w którym będzie kiedyś zadaszenie, było nas widać z każdej strony. Do kwestii ogrodzenia i mat, które mieliśmy zamontować, podeszliśmy ostrożnie. Nie chcieliśmy, aby sąsiadka poczuła się urażona, że się chcemy nie wiadomo jak odgradzać. Krótka rozmowa wystarczyła i okazało się, że właścicielka sąsiedniej działki jest jak najbardziej za naszym pomysłem. Rzeczywistość zweryfikowała nasz pomysł i trzeba było postawić, na coś niestety droższego, ale przynajmniej trwałego. A oto i efekt.Skalniak.


Po likwidacji chodnika zostało nam sporo płyt, które mogły być wykorzystane jako gruz. A co zrobić z gruzem? No oczywiście skalniak. Dobrze, to nie było tak oczywiste, bo pół roku się nad tym zastanawialiśmy, aż w końcu przyszedł pomysł na powiększenie obecnego skalniaka. Dopiero później pomysł nabrał mocy urzędowej i nadeszło działanie. Zaczęłam od rozbijania gruzu, przykrycia go agrowłókniną i ułożenie kamieni, wysypanie ziemi i najprzyjemniejsze, sadzenie kwiatów. Na tym zaoszczędziłam, bo większość roślin dostałam od mamy, dzięki temu mogłam sobie pozwolić na kilka ozdobnych kamieni i rośliny (a jakże), ale do innej części ogrodu.

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.