Uwielbiamy eksperymentować, to coś co nas pochłania do reszty. przygotowując materiały do tego wpisu, bawiliśmy się świetnie. Dla tego mam nadzieję, że i Wy jeśli zdecydujecie się na wykonanie, któregoś z naszych eksperymentów lub tych które przedstawią inne blogi, będziecie się wspaniale bawić. Nauka nie musi być nudna i  dziś się o tym przekonacie.

https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=d042e7a560&view=att&th=141e6edc2f7ac562&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_hn4zegg90&safe=1&zw&saduie=AG9B_P_QLTmbghxPRyJnXNCDTqhV&sadet=1382877089409&sads=vzJyQYr7O36_HMoNrKc5y7Ktlak

Przygotowaliśmy dla Was trzy eksperymenty. tym razem uznałam, że zdjęcia nie pokażą całego fanu jaki mieliśmy przy ich realizacji, więc post opatrzony będzie również relacją filmową.

TLEN.

Każdy z nas wie, jak bardzo potrzebny nam jest tlen, ale w jaki sposób pokazać dziecku, że bez tlenu nie ma życia? Najłatwiej zrobić to za pomocą świeczki i szklanki. W wyniku spalania, w pod szklanką tworzy się próżnia i ogień gaśnie.

świeczka1

świeczka2

świeczka3

Pełną wersję eksperymentu, możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Wulkan

Jako dziecko fascynowało mnie wszystko co wybuchowe, dla tego też podczas tego warsztatu nie mogło zabraknąć wulkanu, albo raczej jego namiastki. Wykonanie w warunkach domowych jest banalnie proste.   A potrzeba do tego:

– trochę płynu do naczyń,

-szklanka

– soda

– barwnik

– woda

Wszystkie składnik oprócz octu dokładnie mieszamy. gdy się połącza dodajemy ocet i… To co się działo po jego dodaniu możecie zobaczyć na filmie.

Poduszkowiec

Coś dla małych konstruktorów, czyli pojazdy prawie latające. Aby wykonać poduszkowiec potrzebne są:

-balon

-płyta CD

– zakątka od płynu do naczyń. Musi być taka, która po pociągnięciu w górę odblokowuje się

-plastelina

poduszkowiec

poduszkowiec2

poduszkowiec3

A to jak nasz poduszkowiec działał, możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

Następny wpis z serii „Dziecko n Warsztat”  odbędzie się 25/11  i będzie nim WARSZTAT KULINARNY. Więc będzie się działo. Oj będzie:)
A oto inne uczestniczki:
 DZIECKO NA WARSZTAT