Jajko w butelce-Pomysł na weekend

Jajko w butelce-Pomysł na weekend

27 września 2015 3 przez Anna

    Nadeszła jesień, a wraz z nią deszcze, które zniechęcają do dłuższego przebywania na świeżym powietrzu. A gdy na rower wyjść się nie da, ani na żaden plac zabaw, to trzeba zorganizować czas w taki sposób, aby dziecko zainteresowało się czymś więcej niż telewizorem i  grami. Dlatego też na blogu zagości nowy cykl ” POMYSŁ NA WEEKEND”, który w zamyśle powinien bawić, uczyć i kreatywnie wypełniać czas.

 

Jajko w butelce.

     Czy w ogóle da się włożyć całe jajko do butelki? Próbowaliśmy i nic z tego, ale jest jeden sposób, który może sprawić, że jajko znajdzie się w środku, a do tego będzie nadal całe.

Przyrządy:

  • szklana butelka z szeroką szyjką,
  • jajko na twardo
  • kilka drewienek, opcjonalnie długie wykałaczki
  • zapałki.

1

2

2i

     Tak jak na powyższych zdjęciach daje się zauważyć. Do szklanej butelki wrzucamy podpalone wykałaczki, a na szyjce umieszczamy jajko. Spora różnica ciśnień powoduje zasysanie jajka do środka. Nam eksperyment nie do końca wyszedł. Jajko powinno być w całości zassane do środka, ale w pewnym momencie rozdzieliło się na dwie połowy. Możliwe, że użyta butelka była po prostu za mała. Większość eksperymentów, które widziałam wykorzystywało butelki 1,5 litrowe, my niestety mieliśmy tylko taką 0,5 litrową.

Mimo nieudanego początku, dziecko z nadzieją czeka na kolejny weekend i nowe wyzwania:).

Polecam