Kalendarz adwentowy –  pociąg.

Kalendarz adwentowy – pociąg.

30 listopada 2014 6 przez Anna

        Jutro startujemy. Dobrze, że mam to dziecko, bo zaliczyłabym poważną wtopę, zapominając wypełnić słodyczami odpowiedni dzień w kalendarzu. Już słyszę ten ryk o 6:20, gdy mały Buszmen, zobaczyłby pustki w kalendarzu. Tak czy inaczej jakoś wybrnęłam, wszystko przygotowane, zadania rozdzielone. Jutro start i sama nie wiem na co Kacper cieszy się bardziej. Na zadania, które tak bardzo spodobały mu się w ubiegłym roku, czy może na cukierki?

Ps. od jutra co dziennie na Fp bloga, będą pojawiały się zadania adwentowe. Kto będzie miał ochotę, może dołączyć 🙂

TOM_5974

TOM_5978

Do wykonania kalendarza zostały użyte:

-rolki po papierze toaletowy ( 14 szt)

– papier kolorowy

– flamastry

-papier kolorowy

– szpilki

– tablica korkowa

– klej

– sznurek

– nożyczki

Sposób wykonania.  12 rolek przecinamy na pół, z kolorowego papieru wycinamy duży prostokąt i obkładamy nim połówkę rolki, brzegi zaginając do środka ( nie trzeba używać kleju). Z czarnego papieru wycinamy małe kółka i przyklejamy po dwa do każdego wagoniku. Pozostałe dwie rolki obwijamy papierem kolorowym tworząc lokomotywę. Z dowolnego koloru wycinamy mały prostokąt i zwijamy go w rulonik, sklejając, aby się nie rozwinął., Posłuży on jako komin do lokomotywy. Jeśli nie mamy zamiaru przypinać pociągu do tablicy, należy skleić lokomotywę taśmą dwustronną w innym wypadku wystarczy przypiąć każda część z osobna szpilkami. Na powstałych 23 wagonach piszemy liczby od 1 do 23, lokomotywa będzie numerem 24. Przez wszystkie wagony przeciągamy sznurek  i przyklejamy go w środku do każdego z wagoników, Następnie przypinamy każdą rolkę do tablicy i gotowe.

– No to zadanie będziesz miał. Trzeba zrobić choinkę albo gwiazdkę. Niech ten pociąg ma jakiś cel do którego musi dojechać.

– Pociąg?

– No pociąg, a niby co to jest?

– A bo ja myślałem, że to traktor…

O_o serio? Do traktora to podobne?

Polecam