Pomysł na weekend – bańki na choinkę.

Pomysł na weekend – bańki na choinkę.

4 października 2015 7 przez Anna

   Dopiero październik, a ja tu już ze świętami wyskakuję, ale teraz jest najlepszy moment na to, aby wybrać się na spacer i zebrać jesienne skarby.  Co prawda dziś skorzystamy jedynie z kapturków z żołędzi, ale nie zapominajcie o kasztanach i jarzębinie, bo przydadzą się i one.

Bańki z żołędzi.

4

     W ubiegłym roku zobaczyłam ten pomysł tuż przed świętami i nie mogłam sobie darować, że nie zrobiłam nic w kierunku, aby go wykorzystać. Na żołędzie było już za późno, ale trudno. Co się odwlecze to nie uciecze. W tym roku postanowiłam, że wykonam własne ozdoby jesienne, które posłużą mi w zimie.

Potrzebne będą:

  • klej kropelka
  • dużo kapturków z żołędzi
  • styropianowa kulka ( moja ma 8 cm średnicy)
  • sznurek, lub tasiemka
  • dwie szpilki
  • farba w sprayu

      Wykonanie jest bardzo proste. Do styropianu, trzeba przykleić kapelusiki, za pomocą kleju. Najłatwiej będzie taki kapturek najpierw docisnąć, a potem w wygniecionym miejscu umieścić kroplę kleju i przykleić kapturek. Unikniemy w ten sposób poklejonych dłoni i nadmiernego zużycia kleju. Gdy praktycznie cała nasza bańka będzie zalepiona, na samym jej końcu przypinamy sznureczek, który posłuży nam jako zawieszka, i doklejamy resztę potrzebnych do wykończenia bańki kapturków. Ostatnim etapem jest malowanie. Ten proceder trwa niedługo, ale za to nadaje bańce charakteru. My wykorzystaliśmy pozostałości złotej farby z ubiegłego roku.

1

2

3

Nasza kula wygląda tak, a w czasie jej powstawania, stworzone zostało jeszcze inne dzieło. Praktycznie samodzielnie stworzył je mój syn:). No bo taka kulka po jakimś czasie mozolnego lepienia może znudzić, a konik to jednak fajna sprawa!

5