Ostatnio na jednej grupie, moją uwagę przykuło pytanie dotyczące przeprosin. Najpierw stwierdziłam, że to coś zupełnie błahego, bo przecież wystarczy, powiedzieć przepraszam. Skupiłam się na czymś innym, by za chwilę zainteresować się tematem. Bo w końcu, czasem zdarzają się sytuacje, w których zwykłe przepraszam, nie wystarczy. A może raczej zwykłe przeprosiny wydają się zbyt pospolite i osoba, która czuje się winna, chciałaby to zrobić w jakiś wyjątkowy sposób.

4 pomysłów jak niestandardowo przeprosić chłopaka, dziewczynę.

Kwiaty, czekoladki to chyba najłatwiejsze sposoby na powiedzenie komuś przepraszam. Jednak są to tak standardowe rzeczy, że dla niektórych są zbyt banalne. O ile mężczyźni mają trochę większe pole do popisu, o tyle my kobiety jesteśmy w lekkim potrzasku. Jakoś nie wyobrażam sobie kobiety, która kupowałaby swemu jedynemu bukiet róż w ramach przeprosin. Dlatego też kwiaty, najczęściej wymieniane są na alkohol, a czekoladki na mniej zobowiązujące słodycze. Ale nadal to swego rodzaju standardowe rozwiązanie.

1. Bilet do teatru, kina, na mecz, koncert. Miłym gestem może być wręczenie biletu waszemu wybrankowi na mecz jego ulubionej drużyny siatkarskiej lub na koncert zespołu, który lubi. Oczywiście sam bilet, nie zastąpi przyznania się do winy, ale może poprawi nastrój obdarowanemu?

2. Poczta czekoladowa i czekoladowy telegram. Do niedawna nawet nie wiedziałam, że takie coś istnieje, a jednak. Człowiek uczy się przez całe życie. Oprócz klasycznych pralinek, czy też innych łakoci, można wysłać w ramach przeprosin telegram złożony z kostek czekoladek, na których jest napisana nasza wiadomość. Oczywiście im więcej kostek tym większa cena, ale gdyby mnie ktoś chciał w ten sposób przepraszać, to nie gniewałabym się zbyt długo.

3. Ulubione jedzenie. Przez żołądek do serca nie tylko mężczyzny, ale i kobiety. Nie chodzi o jakieś wyszukane potrawy w drogich restauracjach, ale jeśli twoja druga połówka lubi pierogi ruskie, to będą idealnym rozwiązaniem na przeprosiny.

4. Napisz list. Czasem lepiej wyraża się myśli, przelewając je na papier. Podobnie może być z samymi przeprosinami, które ułożone w kompozycji słownej wtopią się w piękny papier. A jak dostarczyć taki list? Można własnoręcznie, przez jakiegoś znajomego, ewentualnie przez pocztę, ale wręczony osobiście, będzie miał o wiele większą moc.

Po prostu przepraszam.

Niestety żadne czekoladki, bilety czy kwiatki nie zastąpią, prawdziwego i szczerego, słowa przepraszam i o tym należy pamiętać. Można się silić na nowe ciekawe pomysły, planować jak najlepiej przeprosić, ale te pomysły to tylko dodatek do tego, co powinno płynąć z samego serca. Czasem wyszukane sposoby, będą zupełnie niepotrzebne, a bliska osoba ucieszy się z okazanej jej szczerości i bliskości. Niewiele może znaczyć tak wiele.

Zastanawiam się również czy, ktoś z was dostał kiedyś prezent w ramach przeprosin. Ja przyznam, że nigdy takowego nie dałam, ale i nie otrzymałam. W zasadzie nigdy nie oczekiwałam, że ktoś mi coś da, oprócz zwykłego przepraszam.