Każdy rodzic w pewnym momencie staje przed trudnym wyborem, jakim jest organizacja przyjęcia urodzinowego dla własnego dziecka. Gdy dziecko jest w wieku przedszkolnym, atrakcyjnym miejscem jest sala zabaw, jednak gdy dziecko rośnie, a jego upodobania zaczynają się zmieniać, pojawiają się schody. Bo co gdy nasza pociecha chciałaby zaprosić swoich najbliższych przyjaciół na imprezę urodzinową w domu?1. Temat przewodni przyjęcia.


Wymarzone urodziny nie muszą być nudne i przewidywalne. Wystarczy powiadomić gości o temacie przewodnim przyjęcia i przegotować kilka dekoracji, balony i girlandy. Nie musi być tego dużo, ale każdy akcent nawiązujący do tematyki, wprawi dzieciaki w odpowiedni nastrój. Oczywiście pomysłów będzie tyle ile dzieci. Bo każda z pociech lubi coś zupełnie innego. Z uniwersalnych pomysłów na pewno można wymienić dekoracje o charakterze piłkarskim, samochodowym, w księżniczki lub w ulubione seriale bądź nawiązujące do ukochanych bajek. Dzieciaki, które są już starsze, na pewno chętnie nawiążą do swojego hobby, lub skorzystają z tematyki nawiązującej do pobliskich wydarzeń np. Halloween, Boże Narodzenie, Wielkanoc itp.

2.Klasyczne przekąski.

Dzieci uwielbiają słodycze i słone przekąski. Nie widziałam jeszcze żadnej imprezy urodzinowej, która obyłaby się bez chipsów czy też innych przekąsek. Dlatego w tym punkcie, przedstawię kilka sposobów na to, aby w domowym zaciszu zapewnić dzieciakom przekąski, które ich uszczęśliwią. Oczywiście każdą z tych rzeczy można kupić w sklepie jako zwykły produkt, ale nie znam dziecka, które nie chciałoby mieć na swoich urodzinach waty cukrowej w ilości nielimitowanej.


Domowa wata cukrowa.
Jak tego dokonać? My testowaliśmy maszynę do robienia waty cukrowej i świetnie się sprawdziła, gdy do syna przyszli koledzy. Nagrzanie maszyny to tylko 5 minut i po kolejnych minutach możliwe było konsumowanie przepysznej waty. My postawiliśmy na watę bez barwników, ale kolorowe odpowiedniki również są możliwe do wykonania. Wykonanie waty jest bardzo proste, jednak należy troszeczkę poćwiczyć przed przyjęciem, aby kręcenie szło sprawnie. Na początku trzeba wpaść w rytm. Dodatkowym atutem jest świetny wygląd sprzętu, który nawiązuje do wesołego miasteczka. Taki gadżet na pewno uświetni każde urodziny.

 

 

Popcorn na urodziny filmowe. Nie ma zabawy bez popcornu. Osobiście nie wyobrażam sobie wizyty w kinie, bez dużego pojemniczka z popcornem, ani domowego seansu filmowego, który miałby się odbyć bez niego. O ile w domowym zaciszu gorący popcorn można przyrządzić na różne sposoby, o tyle na zabawach i przyjęciach liczy się też wygląd i to, że każdy z zaproszonych gości, będzie mógł obserwować proces powstawania tej pysznej przekąski. Myślę, że taka maszyna do popcornu, stanowić będzie idealne uzupełnienie przyrządu do waty cukrowej.

 


Pyszne lody. Niektórzy uważają, że lody je się wyłącznie latem. Ja wychodzę z założenia, że zimne niebo w gębie, każda pora jest odpowiednia. A już w ogóle cudownie, jeśli można dla znajomych własnego dziecka przyrządzić lody i poczęstować ich własnym wyrobem. Największy atut tego rozwiązania to unikalny smak, bo dzieciaki wspólnie mogą zdecydować o tym, na jakie lody mają ochotę. No i sam proces przygotowania, może stanowić dla nich wspaniałą zabawę, bo lody powstaną w ciągu ich zabawy piłką do lodów!

 


Poławiacz słodyczy. Każdy z nas w dzieciństwie próbował złowić wymarzonego pluszaka i na pewno wszyscy pamiętamy, ile przysparzało to radości. Poławiacz słodyczy to coś, co może zapewnić wiele rozrywki i emocji na przyjęciu urodzinowym Twojego dziecka nie zależnie od jego wieku. Zdecydowanie, warto rozważyć zakup takiego urządzenia.

 

 

 

3.Gry i zabawy.

Aby przyjęcie było udane, a goście zadowoleni, warto zadbać o kilka gier i zabaw, które zaangażuje gości do miłego spędzenia czasu. A oto kilka pomysłów, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.


PORTRET
Do tej zabawy potrzebna będą kartki i długopisy. Każdy z uczestników powinien mieć zasłonięte oczy i w takich warunkach powinien stworzyć swój autoportret. Czas na wykonanie dzieła 3 minuty. Po tym czasie uczestnicy odsłaniają oczy i podziwiają swoje wizerunki. Dobra zabawa gwarantowana.


JAKI TO SMAK?
Podobnie jak w poprzedniej zabawie i tym razem uczestnicy powinni mieć zasłonięte oczy. Na tacce powinno znaleźć się kilka produktów, które dzieci będą losować i odgadywać smaki. Tylko fantazja może ograniczać produkt, które zostaną użyte.


KALAMBURY

Jeśli dzieci jest więcej można podzielić je na dwie drużyny i zorganizować zabawę w kalambury. Jeśli nie mamy gotowej gry w domu, to własnoręcznie możemy przygotować popularne hasła, które poszczególne drużyny mogą pokazywać.

 

4.Tort urodzinowy.

Nie ma urodzin bez tortu. Zazwyczaj dobiera się go tak, aby pasował tematycznie do przyjęcia, ale niektórzy rezygnują ze standardowych rozwiązań i stawiają na klasykę i ja nad takimi klasycznymi inspiracjami się pochylę.

 

5.Prezenty dla dziecka.

 

Dopełnieniem przyjęcia urodzinowego są prezenty. Wiadomo, że nie są one najważniejsze, ale  nikt nie przychodzi na przyjęcia urodzinowe bez podarunku, dlatego w tym punkcie ukłon w kierunku rodziców i dzieciaków, którzy staną przed trudnym wyborem, jakim jest prezent dla dziecka.

Upominek wcale nie musi być drogi, a zazwyczaj dzieciaki stawiają na śmiech i zabawę, dlatego poniżej kilka propozycji, które przypadną do gustu każdemu niezależnie od wieku.

Kapcie Panda
Mapa Zdrapka
Zabawne skarpety-Trampki
Świnka skarbonka
Poduszka Donut
Licząca skarbonka

 

 

 

 

*Post został stworzony w ramach współpracy z  https://www.toys4boys.pl