Porady dla Mam.

Jak zabezpieczyć telefon dziecka?

Młode kupiło sobie telefon i praktycznie od razu zaczęłam się zastanawiać jak zabezpieczyć telefon dziecka.  Ten zakup to niejako nauczka dla mnie, że rzucone na odczepnego „ to sobie zbieraj na telefon” może być bodźcem do szybkiego wdrożenia planu w życie. Zanim się obejrzałam On miał już uzbierane 4/5 wymaganej kwoty. Coś, co miało mu zająć dwa lata, a w najlepszym wypadku rok, bardzo mocno się przyspieszyło. Ale co zrobić jak już ten telefon jest?

jak zabezpieczyć telefon dziecka

Jak zabezpieczyć telefon dziecka przed pornografią, przemocą i innymi negatywnymi treściami?

Na początku trzeba sobie zdać sprawę, że gdy nasze dziecko będzie chciało coś znaleźć to, to zrobi i nawet najlepsze aplikacje blokujące nie sprawią, że stanie się inaczej. Dlatego najważniejsza jest rozmowa o tym, co wolno, a czego nie wolno i chyba powtarzanie tego do znudzenia. Dzieci znane są z tego, że zapominają niestety.

Mimo tego, że jesteśmy zdani na łaskę i nie łaskę ciekawości dzieci my, jako rodzice możemy poszperać w ustawieniach aplikacji takich jak youtube i sklep play, czyli tych najczęściej przez dzieci wykorzystywanych i ograniczyć widoczność treści. Dobrze jest też zoptymalizować telefon na takim adresie e-mail, do którego wy, jako rodzice będziecie mieli dostęp i hasło.

Youtube ograniczenie treści.

Aby ograniczyć wyświetlenie niepożądanych treści w tej aplikacji, należy kliknąć na ikonkę konta w YT, odnaleźć USTAWIENIA i przejść do zakładki OGÓLNE, a tam z kolei włączyć TRYB OGRANICZONEGO DOSTĘPU. W trybie tym filtrowane są treści uważane za ogólnie obraźliwe i zgłaszane, jako spam czy też nieodpowiednie, przez użytkowników YT.

Sklep Play ograniczenie treści.

Sprawa wygląda podobnie w tej aplikacji. Włączając kontrolę rodzicielską możemy filtrować treści, które docierają do naszych dzieci, dostosowując je do ich wieku. Jest to ogromnie pomocne, choć jak wiadomo nie daje 100% pewności.

Aby włączyć kontrolę rodzicielską klikamy w trzy paseczki w lewym górnym rogu, zjeżdżamy w dół do USTAWIEŃ a następnie wybieramy KONTROLĘ RODZICIELSKĄ. Ustawiamy kod pin, który gwarantuje, że nikt oprócz nas nie zmieni ustawień na tym telefonie. Następnie możemy dostosować treści do wieku dzieci. Wyszukiwanie aplikacji i gier wyszukiwane będą w przedziałach wiekowych do 3, do 7, do 12, do 16, do 18 lat.

Poniżej jest również opcja umożliwiająca filtrowanie muzyki, z której warto skorzystać.

Jest też wiele aplikacji umożliwiających kontrolę nad treściami docierającymi do dzieci, aczkolwiek opiszę je w niedalekiej przyszłości.  To będzie jedyny wpis, który będzie systematycznie aktualizowany i do którego będą dopisywane kolejne możliwości wcześniej przeze mnie przetestowane.

2 komentarze

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.