Przyznaję się… Ograbiłam dziecko z listu do Świętego Mikołaja, dlatego na gorąco jestem w stanie napisać, co się takiemu wulkanowi energii podoba. Bo zadowolić dziecko nie jest łatwo, albo przynajmniej nam rodzicom wydaje się, że prezenty muszą być okazałe, a tak naprawdę zazwyczaj wystarczy niewygórowane spełnienie marzeń.

Poza rzeczami związanymi z jego hobby, czyli piłką nożną Kacper wypisał kilka pozycji zupełnie uniwersalnych, które spodobają się również starszym chłopcom.

gift-932764_1280

7 pomysłów na prezent dla chłopca.

  1. Dla aktywnych dzieci, to będzie świetny prezent, choć nie jestem pewna czy zdołają wytrzymać z ich wytestowaniem do wiosny. Tak czy inaczej, rolki to fajna sprawa o ile umie się na nich jeździć.
  2. Modele do sklejania. Kacper znalazł ostatnio w Brico Marche modele do budowania domów lub innych budynków, ale mogą być samoloty do sklejania, samochody czy nawet statki. Kiedyś nie był tym za bardzo zainteresowany, a teraz stał przed tymi modelami jak zaczarowany.
  3. Puzzle 3D. Taka trochę inna perspektywa układania puzzli. Gdy zwykłe obrazki układane na podłodze nudzą i zniechęcają, wersja 3 D stanie się nie tylko wyzwaniem, ale i świetną zabawą.
  4. Piłkarzyki. Gar, którą lubi każdy niezależnie od tego czy jest małym dzieckiem, czy też dorosłą osobą w podeszłym wieku.
  5. Książki. Ich nigdy za wiele. A bajki rozwija wyobraźnię i abstrakcyjne pojmowanie świata.
  6. Zestaw małego chemika. Chemii nigdy nie lubiłam, ale czy to ważne? Ciekawe eksperymenty, wybuchające mikstury i inne cuda z pewnością wywołają radość na twarzy dziecka.
  7. Karnet na zajęcia. Bilety do kina, kulkolandu, na ściany wspinaczkowe, do królestwa trampolin czy innych przybytków dobrej zabawy.

Prawda z Mikołajowymi prezentami jest taka, że tak naprawdę nie trzeba wiele, aby spełnić marzenia dorastającego chłopca. Bilet do kina, albo wejściówka na ściankę wspinaczkową, o której dorastający chłopiec mógł marzyć, wywoła większą radość niż kolejny gadżet, który za jakiś czas zacznie zalegać na dnie szafy.