Kacper głoduje w szkole.

Kacper głoduje w szkole.

31 sierpnia 2015 9 przez Anna

       Kiedyś mimochodem wkroczyłam z moją mamą na temat wychowania i rozpoczęcia szkoły. Stwierdziła, że  ona nie pamięta czy przejmowała się tą moją nową szkołą, a nawet jest skłonna powiedzieć, że się zupełnie nie denerwowała, bo i nie było czym. A teraz patrząc na Kacpra i na to jak szybko dorasta denerwuje się okropnie. Ja też się denerwuje, ale mnie spędza sen z powiek nie sama nauka, a aklimatyzacja Kacpra w nowym budynku, z nową panią. Wszystko oczywiście zostało nakręcone przez media, które budzą lęk o byle co… Najbardziej boje się tego, że przed lekcjami Kacper będzie się bał zostawać w świetlicy, czy też w sali. Nic nie przeraża mnie bardziej niż to, że nie mam kontroli nad tym co w danej chwili robi. Pewnie szybko mi to przejdzie, ale na razie żołądek skręca mi się jak sprężynka i fika koziołki.

colored-pencils-388484_1280

      Pamiętam tylko dwie sytuacje w których się tak bałam. Pierwszą było rozpoczęcie nauki w liceum, bo nie znałam ani szkoły, ani miasta, ani ludzi, a drugą była pierwsza poważna wpadka w pracy, do której doszło przez moje roztrzepanie. Na szczęście i jedno i drugie nie było takie straszne jak mi się wówczas wydawało, a przynajmniej skończyło się dla mnie pomyślnie. Nawet wspominając maturę ( no chyba, że części ustne) nie mam tak przerażających wspomnień.

      Ale wracając do Kacpra. Rozdmuchanie na części pierwsze i z demonizowanie 6 latków w szkole, wcale mi nie pomaga. Wręcz przeciwnie, mimo tego, że jestem pewna swojej decyzji, to rozbija mnie panika innych rodziców i to, że zamiast trzymać się razem większość skacze sobie do gardeł.

      Ostatnio ze snu wyrwała mnie myśl, że zapomniałam Kacprowi zrobić śniadania do szkoły. Co za tragedia… Zerwałam się na równe nogi z chęcią naprawienia błędu. Próbowałam sobie nawet przypomnieć, gdzie ja dałam pojemnik na kanapkę, aż tu nagle doszło do mnie, że to niedziela. Poza tym, skoro ja dopiero wstałam, to jakim cudem Kacper umierał z głodu w szkole?

Polecam