kacperiada

Kacperiada to serial animowany dla dzieci i ich rodziców. Dwoje przyjaciół, Kacper i Ada w każdym z odcinków zmagają się z życiowymi problemami, którym próbują zaradzić i znaleźć sposób na ich rozwiązanie.  Nie jest to łatwe, bo świat dzieci i dorosłych mocno się różni i sytuacje łatwe dla rodziców, mogą się okazać przykre i trudne dla dzieci.

kacperiada

Kacper ma 7 lat, dwoje kochających rodziców i przyjaciółkę zawsze gotową do pomocy. Ten mały chłopiec posiada jeszcze bardzo ważną cechę, jest nią nieograniczona wyobraźnia, która pozwala mu na rozwiązanie problemów wraz ze swoim ulubionym superbohaterem.

Przyzwyczajona do tego, że współczesne 7- latki nie do końca wpisują się w kanon zwykłych wielbicieli bajek animowanych, postanowiłam sprawdzić jak na serial zareaguje mój 7,5 letni syn. Pierwszy odcinek nie spotkał się ze zbytnią euforią z jego strony, ale mieliśmy umowę, że oglądniemy dwa odcinki, a dopiero później wyda werdykt.

Po obejrzeniu odcinka pt. „ Porządny bałagan” , moje dziecko orzekło, że ten cały Kacper to nawet podobny do niego jest i nie chodzi tu tylko o imię, ale i całokształt. Następnego dnia obejrzeliśmy kolejne dwa odcinki, po których zakończeniu dziecko zapytało mnie, czego takiego nauczyło się oglądając przygody małych bohaterów. Wniosek był dla mnie prosty, choć to proste odcinki, zawierają ogromną ilość przekazu, którą pod koniec należałoby z dzieckiem omówić, choćby tylko po to, żeby uporządkować to co udało mu się obejrzeć i przyswoić.

Jako dorosły odbiorca, również znalazłam w tym serialu coś dla siebie. Uświadomił mi on, że wraz z osiągnięciem dorosłości i rozpoczęciem odpowiedzialnego, rodzicielskiego trybu życia, tracimy zdolność myślenia kategoriami dziecka. Dla nas wiele rzeczy jest oczywiste i uważamy, że takie jest również dla naszych pociech. Poza tym, w mamie Kacpra widzę siebie, podobnie jak mój syn widzi podobieństwo w głównym bohaterze. Dobrze czasem obejrzeć coś, co pozwoli nam na dostrzeżenie zwykłych problemów z dystansu i pokazuje przy tym motywy działania tej drugiej strony, która często wydaje się stać po drugiej stronie barykady.

Premierowe odcinki serialu emitowane będą w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia, od godziny 18:30 w CANAL+ FAMILY.

sobota, 10 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 1, 2

niedziela, 11 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 3, 4

sobota, 17 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 5, 6

niedziela, 18 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 7, 8

sobota, 24 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 9, 10

niedziela, 25 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 11, 12, 13

KACPERIADA.

Gatunek: Komedia

Czas trwania: 7 minut

Reżyseria: Wojtek Wawszczyk, Kamil Polak, Jakub Tarkowski, Tomasz Leśniak, Michał Śledziński

Na motywach: Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko, autor Grzegorz Kasdepke

Muchomściciel stworzony przez Wojtka Wawszczyka i Tomasza Leśniaka

Aktorzy dubingujący: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar, Monika Pikuła, Agnieszka Mrozińska, Dominika Sell, Katarzyna Kwiatkowska, Grzegorz Pawlak, Jarosław Domin, Tomasz Grochoczyński.

Produkcja: Human Ark