Podręczniki szkolne i wyprawkowy szał zakupowy.

Podręczniki szkolne i wyprawkowy szał zakupowy.

23 sierpnia 2017 9 przez Anna

       Zbliża się rok szkolny, a wraz z nim szał zakupowy. Zeszyty z pieskiem, pióra, ołówki, kredki długopisy i inne rzeczy wprost zalały centra handlowe. Jednak w tym roku my, jako rodzice mamy trochę jakby wolne. Babcia naszego młodego dość mocno zaszalała i skompletowała mu prawie całą wyprawkę.

My musimy już tylko kupić pojedyncze przybory, które będą niezbędne w III klasie. W planach jest zakup plecaka na basen, bo stary padł podczas wyprawy w góry. Poza tym chciałabym mieć zapas zeszytów, bo jak każda matka wiem, że dziecku o konieczności zakupu jakiejś rzeczy, przypomina się zazwyczaj wtedy, gdy wszystkie sklepy są już zamknięte. Dlatego koniec sierpnia to dla mnie miesiąc gromadzenia wszystkiego, co może się przydać.

 

Podręczniki szkolne.

Bardzo cenię sobie to, że mój syn podręczniki szkolne dostaje za darmo. Jest to ogromne odciążenie dla rodzicielskiej kieszeni i w głównej mierze dzięki temu możemy sobie pozwolić na

inwestowanie w dodatkową wiedzę. Jednak mimo posiadanego

kompletu edukacyjnego, w ciągu roku niejednokrotnie okazuje się, że dziecko potrzebuje jeszcze kilku książek, chociażby po to, żeby ćwiczyć w domu pozyskaną w szkolę wiedz.

W klasie I zakupiłam Elementarz do czytania sylabicznego, z którego byłam ogromnie zadowolona. Elementarz zyskał sympatię zarówno moją jak i syna, bo był chyba dla niego łatwiejszy w odbiorze.

Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową

Elementarz. Teksty do czytania metodą sylabową

 

W klasie II wybór padł na dodatkowy podręcznik do matematyki, który pozwalał wyjaśnić synowi niektóre zagadnienia w bardziej przystępny sposób niż podstawowy podręcznik, który choć nie najgorszy to jednak miałam wrażenie, stwarzał problemy tam gdzie ich nie było.

Matematyka z Uśmiechem. Klasa 2.

Matematyka z Uśmiechem. Klasa 2.

A w klasie III? Zastanawiam się nad zakupem podręcznika z dyktandami, aby położyć nacisk na ortografię, która na tym etapie jest ciężko przyswajalna.

Dyktanda dla klasy 3.

Dyktanda dla klasy 3.

 

 

Ubrania.

Nie wiem, czemu nie wiem też czy dzieje się tak w innych rodzinach, ale początek roku szkolnego, związany jest też z zakupami odzieżowymi. Dziwnym trafem zawsze po wakacjach okazuje się, że spodnie, które 2 miesiące temu były dobre, teraz są już za krótkie. Podobnie dzieje się z bluzami i koszulkami. Domyślam się, że to wina tych wrednych chochlików psotników, które zmniejszają ubrania w szafie dziecka. No, bo jakie inne można mieć na ten proceder wytłumaczenie?Dlatego koniec wakacji to szał zakupowy nie tylko, jeśli chodzi o przybory szkolne, podręczniki i zeszyty, ale również tekstylia i obuwie szkolne, które zużywa się równie szybko jak gumka do mazania lub korektor.

Spodnie dresowe- Star Wars

Spodnie dresowe- Star Wars

Bluza chłopięca- Star Wars

Cool Club Bluza chłopięca- Star Wars

Trampki chłopięce -Cool Club

My na razie żyjemy jeszcze wakacjami, ale już za moment, już za chwileczkę rozpoczniemy rajd w poszukiwaniu wyprawki szkolnej. Z pewnością w trakcie zakupów okaże się, że lista zakupowa zamiast się zmniejszać to znacznie się powiększy, ale taki już jest urok szkolnych zakupów. A Wy może pochwalicie się, czy zakupy macie już za sobą, czy wszystko jeszcze przed

Wami i czy podobnie jak ja kupujecie dodatkowe podręczniki szkolne, czy może stawiacie na te książki, które obowiązują w szkole? No i koniecznie dajcie znać, czy wasze listy zakupowe magicznie się rozciągają przyjmując dodatkowe podpunkty, których nie dopisaliście wcześniej?

 

*Wpis powstał w ramach współpracy ze:  smyk.com

Polecam