plastusiowy pamiętnik

    Plastusiowy pamiętnik, to przygody Małego plastelinowego ludzika, mieszkającego w piórniku. U swojej właścicielki ma przytulny kącik i mnóstwo kolegów z którymi przeżywa wiele ciekawych przygód. Plastuś bardzo lubi Tosię, która go ulepiła z plasteliny na zajęciach szkolnych i bardzo o niego dbała. Każdy dzień przynosił mu nowe wyzwania do których podchodził z ogromną ciekawością. Przyjaźnie nastawił się do nowej koleżanki Tosi jednak ta okazała się być bardzo złośliwa i nie szanowała niczyjej własności. Niszczyła rzeczy koleżanki z ławki sprawiając jej tym ogromną przykrość i powodując panikę u kolegów Plastusia, którzy  szalenie bali się, że będą narażeni na niemiłą uczennicę, która może je zepsuć i pogryźć, jak to stało się z biednym ołówkiem. Jak skończyła się przygoda Plastusia ? Tego dowiecie się, czytając Plastusiowy Pamiętnik.

plastusiowy pamiętnik

plastusiowy pamiętnik3

plastusiowy pamiętnik 2

      “Plastusiowy Pamiętnik”, to bajka z kanonu lektur szkolnych, opisana w zabawny i przystępny sposób. Głównym cele autorki jest rozbawienie małego czytelnika i wypracowanie w nim  poczucia poszanowania dla swojej i cudzej własności. Wspaniałe przygody plastelinowego ludzika, przenoszą dzieci w kolorowy świat fantazji szkolnej. Mimo, że w książce zawarte są elementy wyposażenia, których już się nie używa, to  jednak bajka nadal bawi i uczy. Sporym plusem są krótkie rozdziały i ilustracje zachęcające dzieci do lektury. Ponadto zabawna treść hipnotyzuje małego człowieka i nie pozwala mu na  choćby jeden dzień bez Plastusia.

      Bajkę czytaliśmy na raty, bo sprzyjały temu krótkie rozdziały. Do tego bawiła i ogromnie cieszyła małego, czego szczerze mówiąc mu zazdrościłam, bo gdy byłam trochę starsza wcale mi się nie podobała. Dopiero teraz doceniłam sposób w jaki została napisana i to, że mimo wszechobecnych zmian, nadal potrafi być aktualna.  Mimochodem wplata również zwykłe codzienne problemy małych uczniów.  ” Plastusiowy Pamiętnik “, będzie doskonałą lekturą dla dzieci od 5 roku życia i wcale nie trzeba traktować go jako czegoś obowiązkowego.

Oprawka: Miękka

Autor: Maria Kownacka

Ilość Stron: 122

Wydawnictwo: Siedmioróg

Za egzemplarz książki, bardzo dziękuję wydawnictwu Siedmioróg.